Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smotaný telefonní kabel-ADSL

Dobrý večer, mám jeden amatérský dotaz, ale raději se zeptám. Dělám si pořádek v kabeláži u PC a mám menší problém. Mám zbytečně moc dlouhý kabel vedoucí od splitteru k modemu (internet ADSL, RJ 11, 4 vodičový). Protože nemám krimp. kleště, abych si ho zkrátil dle potřeby a nacvaknout nový konektor, vyřešil jsem to tak, že jsem ho smotal do kruhu a nechal si jen potřebnou délku. Chtěl bych se ale zeptat, zdali to něčemu nevadí? Např. jestli se tím nesníží kvalita signálu, větší nachylnost na rušení, atd. Vím, že nějaká omezení to má, ale už si přesně nepamatuji, jak to s touto kabeláží je (co ji vadí a co ne). Děkuji za rady.

ked to splasnes tak to bude mat indukcnost omnoho mensiu a teda vadit by to potom urcite nemalo. Ja osobne adsl kabel netocim do kolecka ale skladam ho pozdlzne
----->
<-----
----->
<-----
atd a mozes to stiahnut na par miestach apod. :-) Malo by to mat mensiu indukcnost jak kolecko