Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč ztrácím připojení k internetu ?

Dobrý den přeji. Rád bych se dotázal, čímpak to asi může být, že občas z neznámých důvodů ztratím připojení k internetu. Připojen jsem pomocí pevné linky a stává se to zhruba každý druhý den, což mě docela znervózňuje. Nemyslím si, že by to bylo vadným modemem, jelikož jsem ho obmněnil za nový a k výpadkům docházelo i dříve s původním. Poté musím modem vypnout , stačí na 10 vteřin a pak vše zase běží. Nestává se to několikrát po sobě v jednom dni, ale pravidelně jak jsem zmínil asi 4 X týdně. Modem je stále zapnutý , nevypínám ho ani v noci a tak mě napadlo, zda třeba nejsou vybaveny nějakou pojistkou a při přehřátí přestane fungovat ? To mě pouze napadlo, nemám ponětí kde je opravdu problém. Má někdo tip, čímpak to asi může být ? Za případnou nápovědu předem děkuji

Ja to same zase zazil u vadneho tlf. kabelu. Kabel byl "zalomeny" (docela ohly), ohmicky v poradku, ale pro vysoke frekvence ADSL byl nespolehlivy. Po zkraceni (odstrizeni "zalomeni") vse OK. Mel jsem jeste druhy kabel, ten vsak byl take relativne nespolehlivy. Chyba byla tentokrat ve spatne prikrimplovane koncovce...