Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s internetem.

Dobrý večer. Vlastním doma internet ( panelnet 20mbit) A mám problém na stolním pc mi internet funguje bez problému ale na notebooku mi rychlost internetu skáče vždy Od 20 mbitu směrem dolů, někdy se dostanu i na 500kbit. Zkoušel sem si projet pc NOD 32, a taky spybot s&d a nic to nenašlo. Nemá někdo nějaký nápad??Děkuji všem za jakoukoliv radu.Problémy s kolísáním začaly někdy před měsícem, když přepojím kabel do stolního internet běží stabilně.

Stolní PC AMD Athlon 3200+
Asus A8N5X
2GB DDR 400 MHz
Geeforce 7800 GTX
Windows: xp professional

NTB: Toshiba Satelitte
Intel Pentium Dual-Core T4200
3 GB DDR2 800 MHz
ATI Mobility Radeon HD 3470
Windows :Vista home premium.

nepřeinstaloval jsi servicepack visty? u xp na to byl toshibácký ovladač acpi háklivý.
zkus ještě poslední verzi ovladače wifikarty.
taky se zkus u známých připojit k jiné wifi síti, jestli se to bude chovat líp.

foukni sem ze zajímavosti výpis z notepadu: start - spustit - cmd.exe

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

notebook: předpokládám že váš chodbový router nepodporuje protokol ipv6 (navíc je to zatím zbytečné), takže si ve vistě ve vlastnostech tcp/ip vypni obludnosti ipv6 a podporu tunelového připojení nebo jak se to jmenuje.

dívám se že pro lan kabel máš přidělenou statickou adresu:

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1E-33-B4-80-42
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.106.2.21(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.128
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.106.2.1

zatímco pro wifi bys chtěl dostávat ip adresu z dhcp automaticky, ale doma nejspíš nemáš dostupnou síť:

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR9281 Wireless Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-24-D2-5B-4C-EE
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

až vypneš ty ipv6 obludnosti, pro jistotu si ještě srovnej rozdíly mezi nastavením ethernet karty na stolním pc a na notebooku - vždy při připojeném kabelu.

možné řešení:
- nastavit stejnou statickou adresu, kterou jsi dostal přidělenou, pro pc i pro notebook. a doufej že nepoužívají filtr na mac adresy
- koupit si běžný wifi router a udělat si doma svoji síť. přestaneš řešit přehazování kabelů, omezení připojit jediný pc současně, nemožnost wyužít wifi.