Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI na chalupě

čauec, mám chalupu na samotě v Beskydech, dole v dědině je kolega, co má přísup na Net - na noťasu chytám signál z jeho směrové antény, ale velmi slabě, připojení na Net je prakticky nemožné.... Nějaké úpravy na jeho straně za účelem zvětšení výkonu taky nejsou možné...
Napadlo mě - lze použít u mě směrovou anténu a ve spojení s vhodným routerem, např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450 872Z90UBUFZ
nebo z nějakým jiným (5GHz) ?
Prosím o radu... - díky...

Anténa 3x externí 4dB

ne, antény routeru se nehodí.
potřebuješ něco s velkým ziskem - např. 18db antény. ale že půjde wifi bez výpadků ti nikdo nezaručí.
i4wifi.cz

5ghz ti nepomůže, pokud známý nevysílá na 5ghz (asi těžko).

a druhá věc je, zda chceš chalupu + krb a záhonky venku pokrývat svým wifi. pak bys použil např. tu extrní směrovou anténu + ap s rsma konektorem pro příjem, pro lan a svoje notebooky nějaký wifi router (nepotřebuje umět ani režim client).

jediná wifi anténa je možná jen v pseudo režimu wds. má to vysokou režii = nízkou propustnost, a hlavně u tebe je to nemožné když potřebuješ směrovou anténu na opačnou stranu, než máš venkovní bazén.

čili potřebuješ přijímat wifi s vysokým ziskem = externí anténa do něčeho. kdybys jen drátovou lan, stačil by ti rovnou wifi router-client: ten TP-LINK TL-WR543G cos uvedl.

když budeš na chatu vozit notebook a nechceš za sebou tahat drát, pak musíš jedním zařízením wifi přijímat (ideální je čisté ap), druhým ap nebo raději wifi routerem (je to za stejné prachy) si udělat zahradní lan+wifi síť.
v tomto případě stačí i levnější router, který nutně nemusí umět přijímat wifi na lan straně. ale tamtím tplinkem nic nezkazíš, použil bys ho jako "WISP client" v případě kdyby chcípnul přijímací ap, jinak bude nastavený jako "AP Router"

pozn: na usb bazmeky navždy zapomeň.

teď jsem z toho trochu tydýtko: píšeš - "jedním zařízením wifi přijímat (ideální je čisté ap), druhým ap nebo raději wifi routerem (je to za stejné prachy) si udělat zahradní lan+wifi síť" - chápu to dobře, že potřebuju dvě různé "krabičky" ?
...není možné použít jen takovou, co už tyto funkce má integrované ?

psal jsem proč wds ne, a už vůbec ne ve tvých signálových/anténních podmínkách.

axiom: na 2 wifi potřebuješ 2 krabičky.

ale pokud nemáš zahradní bazén a stačí ti běhat jen na vzdálenost kabelu, potom můžeš mít pouze jediný router (režim wisp) který bude přes vnější anténu přijímat signál z dědiny.

Nejlepší by bylo půjčit si někde levný routr, propojit ho prozátímně s notebookem kabelem a zkoušet antény. Odhaduju že to nepojede ani na tu tvoji OEM Wi-Fi anténa 13dBi + 3m RPSMA, ale zkusit to můžeš.

Jinak jde o to že z krabičky sice trčí tři antény ale jsou vevnitř propojený a proto jaksi krabička nemůže přijímat signál kdesi zdaleka a zároveň vysílat pro tvůj notebook, to jaksi dobře nejde. Proto dvě krabičky. Ale pokud by jsi investoval cca 5000 /bez antén/ tak to jde sestavit pomocí mikrotiku.