Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poblém se zamrzáním PC

Dobrý den, mám dotaz. Mám stolní počítač Acer HD 1TB, operační paměť 2x2GB, procesor dvoujádro, samostatná grafická karta 1000 MB, operační sw windows Vista 64. Do minulého týdne vše fungovalo, avšak zničehož nic se děje následující.
Po určité době počítač zamrzne a jedno jestli se na něm pracuje nebo ne. Je jedno jaká aplikace je otevřená (Office, Pinacle apod.). Zamrzne, ikdyž není otevřená žádná aklikace. Prostě se zasekne, s šipky kurzoru (myš) se stane rotující kolečko (jako když vykonává operaci) a počítač na nic nereaguje. Pouze zesvětlá celá plocha (jas) jako když aplikace neodpovídá. Nereaguje ani na vypnutí (nejde otevřít nabídka start). Musím ho vypnout "natvrdo" hlavním vypínačem na skříni. Počítač je dva roky nový. Po opětovném startu nenaběhne. Musím ho nechat tak 15 minut odpočinout a pak windows naběhne zase do doby, kdy zamrzne. Zkoušel jsem se přes bod obnovení systému vrátit zpět , nepomohlo. Interval zamrzání se zkracuje, je to horší a horší. žádnou chybovou hlášku to nepíše. Vím že je to složité, ale přesto se na Vás obracím, zda ze zkušeností mi nemůžete dát tip, kde by mohla být chyba (v sw nebo v hw)???? Jinak vše pravidelně aktualizuji (legální sw windows Vista 64, AVG 9)

Moc děkuji za tip

tož to jsem zvědav, co Ti odpoví. Včera u mně modrá smrt a ty samé příznaky. Já ho teda nakopnul, ale nemám z toho dobrý pocit. Nedávno jsem tu dával výpis z událostí a byla mi předpověděna smrt PC..já ho teda mám nové..značkové komponenty, akorát HDD jsem dostal od známého..A ten teď různě praská, hlučí..neustále pracuje..a tady já, laik vidím asi příčinu. Dneska tam dodám novej HDD..asi WD..500GB..a novej install..pak Ti napíšu..jak to dopadlo..inač mám 64 bit Vistu HP..4-jádro, 4 GB RAM..atd..

..no nechci nějako předbíhat, ale situace je následující: po výměně HDD Samsung za WD 500GB se po instalaci firewallu Zone-Alarm udála stejná událost..došlo k zamrznutí PC..proto jsem přes obnovení odstranil tento firewall a zatím vše funguje. Provedena instalace W7 Ultimate a Esentials. Až to zase klekne, zkusím výpis z událostí.

to brtník:..děkuji za pomoc..kolega se odmlčel..asi mu to vybouchlo..dneska ráno zkušební zapnutí ..proběhla instalace openoffice..zatím bez problému..musím nastudovat firewall v W7..posílam výpis z logu:

Název protokolu:System
Zdroj:         Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum:         30.3.2010 19:15:55
ID události:   41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň:        Kritická
Klíčová slova: (2)
Uživatel:      SYSTEM
Počítač:       ivo-PC
Popis:
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>2</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2010-03-30T17:15:55.221631200Z" />
    <EventRecordID>1705</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>ivo-PC</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
</Event>

..jsem z toho jelen..ale myslím, že to bylo ještě za Zone-Alarmu..Děkuji za pozornost a přeji hezký den :-)