Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí síť

Máme doma vytvořenou síť - nově 3 PC, doposud jsme měli dva a fungovalo to tak, že když sem se chtěla připojit na ten druhý vyskočila mi tabulka, kam se zadává uživatel a heslo, po zadání jsem se připojila na disk c. Nyní u toho nově připojeného třetího (win XP) bud nasdílím složku C a můžou do ni všichni (což nechci) a nebo není nasdílená vůbec ... Jak docílit toho abych se dostala na disk c, ale jen za podmínky, že správně vyplním uživitele a heslo?

"ochrana heslem" - neměly to snad windows98?
u xp home (se zjednodušeným sdílením) snad něco takového ani nastavit nejde.

u (vzdálených) xp profi, po vypnutí zjednodušeného sdílení, chce jejich disk tamnější jméno a heslo, ten účet s heslem musí na vzdáleném pc existovat, nemusí být nutně správce.
syntaxe v příkazovém řádku je:

net use x: \\počítač\síťový_disk /user:uživatel [heslo] [persistent:no]
net help use

příkazový řádek poskytuje i trochu přesnější chybová hlášení.

milou komplikaci navíc může představovat default zapnutý xp firewall, který nemá povolenou výjimku pro sdílení souborů a tiskáren.
nemilou komplikací bývá firewall třetí strany, zamaskovaný pod antivirový megabalík "internet smart security".