Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdíl mezi FULL HD a HD Ready

Zdravím
V současné době si vybírám televizi. V mém hledáčku uvázly hned dvě. Je v tom ale háček. Jedna má úhlopříčku 82cm a má FULL HD a druhá má 95cm a je pouze HD Ready. Proto se chci zeptat. Jak hodně to poznám, když na to budu koukat. Uvidím rozdíl při dívání se na televizi? Tv bude ještě sloužit pro hraní na xbox360, kde některé hry také vychází v HD kvalitě. Proto se chci zeptat. Radši menší s lepším rozlišením, nebo větší a menší rozlišení?

Pro zlepšení přihodím odkazy:

FULL HD
http://www.okcomputers.cz/televizor-lg-32lh4000-lc d/d-81193/

HD READY
http://www.okcomputers.cz/televizor-lg-37lh2000-lc d/d-81552/

Full HD mají fyzické rozlišení displeje 1920x1080 pixelů. To znamená, že na nich bude HD obraz v plné kvalitě. Oproti tomu HD Ready jsou "připravené" na HD vysílání, dokážou ho zpracovat, ale zobrazí na "hrubším" displeji o rozlišení 1366x768 pixelů. Pakliže se budeš koukat na ne-HD obsah, tak rozdíl nepoznáš, pakliže ano, tak ho poznáš (viděl jsem v obchodě 2 televize, jedna Full HD, druhá HD Ready, byl na nich zobrazen nějaký film v HD a rozdíl jsem viděl na první pohled - Full HD je daleko lepší). Dneska už nemá smysl nic jiného než Full HD.

Když už, tak fullHD. HD-ready jsou "sociální ořezávátka" - dnes se u nás prakticky už jen doprodávají a jejich prodej směřuje dále na východ.

Tak jako tak nemá dnes IMHO do TV smysl moc investovat, po digitalizaci přijde ještě přechod z MPEG2 na MPEG4 (HD vysílání), což pro běžné TV bude znamenat buď konečnou, nebo zase nutnost nějakého STB s dalším ovladačem, nepodporou nadstandardních funkcí TV, atd. atd.

Nikdo jste nevzal do huby kvalitu interpolace a resamplingu. Některé fullky to mají tak hrozné, že udělají ze standardu nekoukatelný rozplizlý obrázek. Tedy: pokud TV do 81cm ůhlopříčky, volil bych HD_R. 94 a víc - F_HD, nikoliv však nějaké dumpingové placky za deset litrů