Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přenos souborů přes Skype moc zatěžuje linku

Když posílám nějaký soubor skrz Skype, tak to moc zatěžuje linku pro download. Upload jede na plno a nesnesitelně se zpomálí download a načítávání stránek..
Přitom když něco uploaduju třeba na Rapidshare.de tak jde upload také na plno, ale žádného omezení downloadu jsem si nikdy nevšimnul...
Uploadování na uschovnu je taky věc - brzdí to skoro stejně jako Skype.

Jak je možné, že některé aplikace při stejném využití internetového připojení zatíží přípojku více a jiné méně?

Linka je vyhrazená 500 kbps download a 150 kbps upload.

budes sa divit ale aj pri downloade potrebujes volny upload....vacsinou v rozmedzi 5-15% downloadu. tente rezijny traffic je normalny a lisi sa od protokolu.
na otazku preco pri jednej sluzbe mas vytazenu linku viac ako inu je odpoved asi taka ze sa jedna o pocet spojeni ktore sa vytvaraju. idealne je testovat si linku na vsliejakych p2p srackach;o)

Aha, takže skype asi navazuje více connections.. Je to záležitost programu, ale jak může www stránka uschovny poručit IE ať naváže více connections?
Jinak super žrout připojení je klient ABC torrent, ten vytvoří až 600 spojení, a to potom začíná selhávat i protokol http i pop3..

Ale zato nemůže Skype ani uschovna ale tvůj poskytovatel. Ano ten co ti dal těch pět veřejných ip adres. Respektive omezovač rychlosti tvojí linky -myslím se tomu říká shaper. Ten popsaný jev je v menší či větší míře záležitost každé linky, která je zpomalená pomocí sw - pokud vím.

Je to "garantované" v takové mezi, že rychlost downloadu nesmí klesnout o více než 10%..
Není to ani sdílené ani garantované ale spíš vyhrazené..
ISP má 4 tisíce klientů a připojení do Internetu 2 Gbit/s, což znamená, že na jednoho klienta vychází cca přibližně ten půl megabit..

isp ma mozno 2Gb ale urcite nie do internetu. tipujem ze maximalne tak do nixu (aj to sa mi nechce verit).
do zahranicia ma ovela menej. navyse pochybujem ze predava len tie linky co mas ty. kazdy vacsi isp predava aj garantovane linky takze ta jednoducha matematika co si tu predviedol nesedi. nieco zozeru aj servre v v housingu a webhosting je tiez pekny zrut.