Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spravne ofukovani skrine - rada

Ahoj, chtel bych si koupit a pridat ventilator(y) do bocnice pripadne i jinak do cache. Nize prikladam screeny jak to mam ted (tech kabelu si nevsimejte rozhazely se mi co sem otevrel skrin :)). Nevim kam bych umistil a kterym smerem by mel foukat aby byla skrin spravne ofukována. Ventilator ve predni casti skrine je odpojeny delal sileny randal a ja nevim jak to vepredu otevrit abych ho dotahnul :)

[url=]img109.imageshack.us[/url]
img510.imageshack.us

Jak řekli předřečníci, zprovozni ten ventilátor vepředu dole, aby nasával vzduch do skříně a otoč ten vzadu nahoře + vyndej ten malej bazmek u procesoru (to je nějakej 4cm ventilátor s 1000000 otáčkami za minutu, aby řval jako raketoplán? :-)). Hlavně tam nemontuj 12 ventilátorů, to už jsme tu na poradně taky měli (ptal se myslím na to, jestli nebude mít uvnitř PC podtlak) :-D.

Záleží kde a jak by foukal. V horní části bočnice a kdyby foukal ven tak to má smysl. Dolní co by rozháněl teplo ve skříni podle mě smysl nemá. Na ďouru bych se vykvákl, můžeš odstranit zavazející lamely u toho 8cm větřáku pod zdrojem a tím zvýšit jeho výkon.

Nejvíc je potřeba chladit podle mě disky a pokud dáš dole 12cm ventilátor co bude rozhánět teplo z grafiky po celém cejsu tak jejich teplota stoupne. Už sem ale několikrát dole dával ventilátor s výfukem ven kvůli pasívní grafice /vepředu ani pod zdrojem ale větřák nebyl a bedna se přehřáívala/.