
Výměna procesoru a desky
Teoretickej dotaz:
Co se stane, když ze svého kompu vytrhnu procesor a desku Intel a vrazim tam AMD. Nabootuje systém WinXP? Případně, mám předtím něco udělat aby nabootoval? Uvidim jen BSOD a smolík?
Zkoušel to někdo?
Díky :)
/nechystám se to dělat, jen mě to zajímá/
Všimni si toho slovíčka ZÁKLADNÍ u názvu "základní deska". To ona tvoří počítač, ostatní jsou zaměnitelné komponenty. Takže když dáš jinou desku do bedny, tak to bude téměř to samý, jako když vezmeš disk s operačním systémem a budeš z něj chtít bootovat v jiným PC. Naběhnout to může, ale nemusí. Fungovat to může, ale ne dobře.
Si prave myslim, že to fungovat nemůže.
Já bych to osobně přeinstaloval, jako nouzovka to přehodit jde, ale na trvalý běh a pro jistotu stability systému bych volil novou instalaci.
No ja to delat nebudu, me to jen zajimalo, kazdopadne diky!
Většinou to po výměně desky samo nenajede. Po předchozí přípravě - používám návod z 3687 to většinou najede, setkal jsem se ale párkrát s tím že ani potom ne. Někdy po výměně procesoru za dvoujádrový systém XP nenajde nový jádra, to se zase kopíruje knihovna hall.dll. Smysl to podle mě nemá- čistá instalace je vlastně takový první test nových komponet.
vem HDD z jednoho PC a vraz ho do jinyho a uvidis jestli to jde...nekdy jo nekdy ne ale je to nesmysl