Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co znamena TP polo/plnoduplexní a kde nastavit síťovou kartu z 10 na 100 mb?

Ahojte,

podpisali sme dodatok k zmluve o pripojení internetu po 2 rokoch, zadali sme nove meno a heslo a odvtedy mi ide pomalsie net, predtym siel na 3600 kbps a teraz tých 130-146.

Viem že pred 2 rokmi pri dodatku som to tiež niekde musel nastavovať - kontrolka na routery mne na pc svieti na oranžovo, na dalsom pc na zeleno.

a este jedna otazka - čo znamená TP polo a plnoduplexní?

ďakujem

Za první, existuje víc měřičů rychlosti než jen dsl.sk, zkus to otestovat na několika serverech. Za druhé, co máš napsané v dodatku smlouvy, je tam někde část, kde ti stanovuje poskytovatel rychlost připojení? Pokud ve smlouvě nemáš uvedenu rychlost kolem 256kbit, otravuj poskytovatele, ať to řeší on.

TP polo/plnoduplexní:
TP znamená Twisted Pair (kroucené páry - způsob, jak je udělaný síťový kabel)
poloduplex - síťovka nemůže vysílat i přijímat zároveň, přenos dat může probíhat v jednom okamžiku pouze jedním směrem, směr přenosu se dá přepínat buď v pravidelných intervalech anebo na základě nějakého definovaného signálu (něco jako "příjem" u vysílaček)
duplex - síťovka může vysílat i přijímat zároveň, přenos dat probíhá oběma směry naráz.