Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční mikrofon

Zařadil jsem to do software, protože mikrofon je v pořádku, ale ve windowsu mi prostě nejde. Když zapnu pc a startuje win, tak mi najednou naskočí a je funkční do tý doby, než se objeví plocha, potom se najednou vypne a nejde. Mam nové win 7, ale stejný problém jsem měl i u windows xp. Zajímavý je, že když nainstaluju software pro mojí zvukovou kartu, tak mikrofon jde normálně i ve windowsu. Po restartování je zase nefunční.
Oper. systém: windows 7 professional. Zvuk.karta: Realtek 97audio. A zvuk software tam mam nějakej Sound effect manager.
Prosím o radu na vyřešení problému. Díky.

OK. Tak vlez do nastaveni zvuku (v XP dvojklik na sedy repracek v trayi, ve W7 nevim) a zkontroluj, jestli neni ztlumeny ci nema nastavenou moc malou uroven. Jestli jej tam nevidis, mas jej nejspis zapojeny v blbe dire, nebo neni vstup aktivovany (zkontrolovat v Realtek Manageru).