Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tvorba v Google SketchUp ?

Ahoj všem ... Potřebuju pomoci v Google SketchUp. Dělám si kompletní návrh teraristické stěny. Vše šlape OK, ale už dlouho se trápím s vytvořením jehlanu bez vrchu. Respektive květináče. Znám průmět vrchu i spodku i výšku, ale co dál, na to sem nepřišel. :-( - dík za každou radu
Změna předmětu, původně: Tvorba v Google SketchUp ??? (rh)

MartinP 28.02.2009 23:50:10 e-mail www info
Re: Sketchup - rotacni push

Amper (28.02.2009 22:56:25): Jestli jsem to dobře pochopil, tak chceš rotační objekt třeba komolý kužel. Nakreslíš si svislý řez, tzn. lichoběžník se základnou v ose budoucího kužele. Pak si v rovině kolmé na osu nakreslíš jedním vrcholem lichoběžníku kružnici. Poté označíš cestu(kružnici) vybereš nástroj Extrude a klikneš na plochu lichoběžníku. Ta projede po kružnici a vytvoří komolý kužel nebo obdobně jiné rotační těleso.

Ahoj, zneužiju tohle vlákno a zeptám se. Nevíte někdo jak vypnout to modro-šedý pozadí v Google SketchUp 6. De mi o to, že když si vytvořím 3D model a chci si ho vytiskout (nebo převést do png) tak se mi tiskne i to pozadí což zrovna nepotřebuju. V nastavení sem to bohužel nenašel.
Budu rád za jakýkoliv poznatek. Díky Siki