Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soubory jen pro čtení

Dobry vecer,
mam problemek s jesnou slozkou. Je oznacena jako "jen pro cteni" a ja bych to potreboval zmenit. Zkousel jsem kliknout na vlastnosti a zmenit to, ale jakmile dam pouzit a ok, tak kdyz znova kliknu na vlastnosti tak je zase jenom pro cteni. V jeste te slozce jsou ostatni slozky a ty jsou taky pro cteni.
Jak se to dá změnit?
Dekuji a omlovam se za diakritiku

nechapu co mam udelat... na slozku jsem klikl pravym, dal vlastnosti,potom sdileni a tam dát slozkasdilena v siti a potom povolit uzivatelum v siti menit me soubory? a prava bych mel mit, jsem jediny uzivatel na tomto pc

Tak já to zkusím...

Home verze nemá viditelné záložky zabezpečení - zkus to programen netclick http://pc.poradna.net/q/view/358878-jak-priradit-p rava-slozce-na-hdd-ktery-nechci-sdilet?page=r35908 1#r359081

Stáhneš nainstaluješ spustíš.

Nalevo se proklikej ke své složce
Teď se přesuň napravo a vyber záložku DACL
Klikni na tlačítko ADD a vyber svůj účet (nalevo vybereš a červenou šipkou přesuneš doprava - ok)
v seznamu uvidíš zařazený svůj účet (šablona bude vyplněna na generic all)
klikni na Apply

a to je vše

Predpokladam, ze se opet mluvi o tomhle:
cs

U složek nelze zobrazit nebo změnit atribut Jen ke čtení nebo Systém
Na rozdíl od atributu Jen ke čtení u souboru je atribut Jen ke čtení u složky obvykle systémem Windows, součástmi a příslušenstvím systému Windows a dalšími programy ignorován.

Toto chování je záměrné.

jenomže já např chtěl udělat Virtual PC a zapnout Windows XP Mode, ale.....
nejde to zapnout protože je tam chyba, Virtual HDD je jen pro čtení, a když to chci změnit, nejde, a při to ve videích s návody atd jim to bud jde oddelat hned nebo nemusi oddělávat nic....