Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Listener process"

Zdravím,

tuší někdo, jaký je nejpoužívanější (pokud vůbec existuje) český překlad pro tenhle termín ze serverových systémů? Případně by stačil krátký opis, definice. Díky

Proces, ktory pocuva na istom porte sa oznacuje ako listener alebo listennig. Kratky opis je teda, ze sa jedna o proces (sluzbu), ktora pocuva (nasloucha ak by si nerozumel sk verzii;o)) na urcitom porte a caka koho by obsluzil.