Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ministerstvo informatiky

Tak jsem si precet rozhovor z ministrini informatiky online.

Krome obvyklych politickych kecu me zaujalo tohle:

DRez: Dobrý den. Jaké konkrétní kroky podniká MI k tomu, aby občané nebyli státem/krajem/městem nuceni kuvat produkty jistých firem. Např. územní plán Brna je pouze pro ty, co mají Internet Explorer, rozpočet je ve formátu Excelu, textové dokumenty (o pěti řádcích) ve Wordu atp.
Odpověď: Vydáváme metodiky, které by měly být součástí výběrových řízení na IT řešení. Důležitý je také zájem uživatelů používat i jiné než nejběžnější prohlížeče.

Takze podle pani ministrine nebudou nektere veci pristupne pres neco jineho nez IE, protoze lide nepouzivaji jine prohlizece. A lidi nebudou pouzivat jine prohlizece pokud se jimi nedostanou tam kde potrebuji.
Jeste predtim kdyz to ministerstvo nebylo, jsem cetl v nejakem casopise nazor ze IT sektor se rozviji dobre proto ze ho nikdo neridi :) Musim rict ze se s tim da souhlasit.

Dokud budou na ministerstvu informatiky lide kvuli stranicke prislusnosti a ne kvuli odbornosti (plati samozrejme i o dalsich ministerstvech), nic se nezmeni.

Nejaka moje predstava, jak se vybira ministr informatiky (schuze vyssiho vedeni strany):
1. zvednou ruku vsichni, kdo umi zapnout pocitac
2. ruku dolu, ti, kdo nepouzivaji internet
3. ruku dolu ti, kdo nepouzivaji e-mail
Tak a vy dva zbyvajici se dohodnete, kdo z vas to chce delat

A dělali ten výběr za zavřenými dveřmi, aby se to nedostalo ven, než někoho vyberou.
Zamkli se v místnosti a ani nesměli chodit na záchod. Jen si dali do rohu kýbl na močení. No a právě po té druhé otázce někdo bouchal na dveře, tak šel předseda otevřít a tam právě byla ta uklízečka s kýblem. On ta ni:
"Co tu děláš babo, máme tu jednání za zavřenými dveřmi a nikdo nás nesmí rušit..."
"Na NOVĚ hlásili, že už je ten kýbl plnej, tak ho jdu vyměnit."