Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TP-LINK

Zdravim, zkouším rozchodit Wifi router TP-LINK TL-WR340GD, nemohu se vubec připojit na 192.168.1.1 abych ho mohl nastavit. Router jsem propojil se switchem, do kterého jde internetová síť a do routeru do zásuvky (1,2,3...) jsem zapojil kabel a propojil s PC. Do Protokolu TCP/IPv4 jsem zadal hodnoty z manualu (IP, masku a bránu). Vše sedí, ale na tu adrseru 192.168.1.1 se prostě nemohu připojit. Děkuji za rady.

Router jsem propojil se switchem, do kterého jde internetová síť

internet ti má přicházet do wan zásuvky routeru. jde?

Do Protokolu TCP/IPv4 jsem zadal hodnoty z manualu (IP, masku a bránu)

buď napiš co tam zadáváš, nebo ještě lépe nezadávej vůbec nic, měj na pc zatrženo automatické získávání adresy z dhcp.

když zkusíš ping na adresu routeru - dostaneš odpověď?

ping 192.168.1.1

jaké je tvoje aktuální nastavení, se kterým se nemůžeš dostat na router? start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

obsah ip.txt sem dej přes flashku.

Ano jde do WAN zásuvky

Po zadání ping 192.168.1.1 do cmd mě to napíše: Cílový hostitel není dostupný.

Aktualní nastavení, se kterým se nemužu dostat do routeru

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : AUTO

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-24-8C-24-DC-5E

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.178.25

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . :

co máš s tučným písmem? blbě vidíš? jesli chceš viditelně oddělit kopírovaný text, vlož ho do bloku pro výpis [http://pc.poradna.net/images/format/code.gif]

nefunguje ti kabel router-pc / strkáš ho do blbé zásuvky místo do lan / nemáš na routeru zapnuto dhcp.
takže si nastav ip na pc ručně: 192.168.1.10 / maska 255.255.255.0 / brána 192.168.1.1 - dostaneš už se na router? ping máš?

jestli sis na síťové kartě nastavil ip 192.168.1.10, pak testuješ ping sám na sebe. proč?
ping na router nefunguje, dhcp ip adresa se nepřiřadí, tak znovu: kabel je v pořádku? postup vyresetování routeru podle návodu nefunguje?

jeden tip: když jsem potřeboval vyresetovat asusácký wl520 tlačítkem vzadu, potřeboval mít odpojené všechny lan kabely, jinak se reset neprovedl. takže do toho - po resetu si na síťovce nastav dhcp, jestli od routeru získá ip adresu.

Mam ten samy problem, s tim rozdilem ze o kabelu vim, ze je ok (pripojit z notebooku jde, jde i ping na router 192.168.1.1), ale z desktopu nejde (Odpoved od 192.188.1.3: Cilovy hostitel neni dostupny).

Router jsem nekolikrat restartoval do tovarniho nastaveni, problem to nevyresilo. Nastaveni IP jsem nechaval jak automaticky tak rucne (podle navodu zde uvedeneho).

Nejake dalsi navrhy?