Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP 640C - dá se zabránit zasychání inkoustu?

Dobrý večer,

chtěl bych někoho ze čtenářů poprosit o radu. Mám inkoustovou barevnou tiskárnu HP 640C. Před půl rokem jsem si k černobílé opatřil taky renovovanou barevnou cartritge (na staré byly porouchané elektrické kontakty, pokud se dobře pamatuji, přerušený elektrický obvod). Občas jsem pak dle rady prodávajícího něco barevného vytiskl, aby to nezaschlo, barevně tisknu jinak jen zřídka - třeba jeden obrázek. Renovovaná barevná cartridge stála cca 600 Kč. Nyní jsem netiskl nic barevného asi dva týdny a pozoruji, že barvy nejsou syté, spíš takové "vyblité", matné, rozmazané, příliš světlé, inkoust asi zasychá... Už jsem zase zkusmo vytiskl několik obrázků, ale místo modré se tiskne světle růžová... dal by se ten proces případného zasychání inkoustu nepříliš levné renovované cartridge ještě nějak zvrátit, zastavit, aniž bych hned musel pořizovat novou?
Kdysi jsem slyšel něco o namočení kontaktů té kazety do vlažné vody, popř. lihu, ale nejsem si vůbec jistý... Před cca dvěma týdny to ještě šlo v pohodě.

Děkuji za případné komentáře, rady, postřehy...

Blahoš.
Změna předmětu, původně: Dotaz: tiskárna
Změna kategorie, původně: Software (Kurt)

Dík za radu, už jsem tu kartu našel, po čištění tiskových kazet vyšla testovací stránka. Je na ní slušně černá, červená, žlutá a růžová, modrá úplně chybí,při tisku se tiskne komplementární světle růžová, takže je modrá asi totálně zaschlá. Trysky jsem namočil přes noc do vody s kapkou saponátu, bohužel... asi to budu muset ještě hodněkrát zopakovat, ale výsledkem si fakt nejsem jistý... takže příště asi nekupovat zajíce v pytli:-

Hlavne nenamacej kontakty! Melka miska, do ni vata, zalit vodou s kapkou saponatu (ale tak, aby byla vata pouze vlhka, zadne pretekani vody). Do toho pres noc namocit cartridge tiskovym systemem (nikoliv kontakty!) dolu. Pak se dej vule Luciferova...

Tak jsem tu kazetu měl celou noc namočenou v trošce vody s kapkou jaru,voda zakrývala dno mělké misky, ráno výsledek nevalný, ale o něco lepší než včera, zkusil jsem tedy ještě otřít lihem, pak do teplejší vody s kapkou saponátu, ponořil jsem tu kazetu asi do 1/3, pokoušel se pak zahřát horkou vodou z varné konvice, po otestování a čištění pomocí karty vlastnosti - vyčistit hlavy výsledek ještě horší, totálně na vyhození...
Asi mám smůlu...