Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s nabíháním win XP

zdravím, dostal jsem PC na opravu.. Původně byl problém v tom, že win při nabíhání win vyskočilo modrá smrt těsně před "obrazovkou s uživateli"..
Zkusim jsem to tedy přeistalovat ale při pokusu o reinstal to zůstane před výběrem "na který disk se má win naistalovat".. Stále jen nahoře bliká pomlčka a nic víc se neděje..
Ještě tam pokaždé proskočí hláška "No drive attached to fasttrak controller, the BIOS is not instaled" nebo tak nějak.. Na monitoru je tato hláška cca 0,5 vteřiny tak nevim jestli jsem to napsal správně..
Zkoušel jsem se hrabat v BIOSu, nastavit výchozí nastavení i reset BIOSu..
Už vážně netušim co s tim, je to starší PC, které nemá smysl nosit do servisu, proto ho mam majiteli opravit :-) Díky všem za rady :-)

edit1:
HDD i RAM jsou v pořádku, to jsem taky zkoušel.. A je to MB se socketem 462 ale má IDE i SATA.. disk i CD-ROM jsou přes IDE

edit2:
Live distribuce Linuxu též zůstala zaseknutá při nabíhání a u původního XP nefunguje ani stav nouze..

No drive attached to fasttrak controller

Nema to prkno nahodou "pridany" RAID radic a disk je pichly v nem? Jestli jo, pouzij nativni IDE desky. Taky bych v BIOSu vypnul vsecky sracky ohledne "nestandardnich" radicu (ten RAID). Instalator chce ovladac pridavneho radice, proto ti to hapruje.

:-D Ani nevis, jak daleko od pravdy jsi. RAID (ci AHCI) pri instalaci nezprovoznis "nejakym" ovladacem, alebrz pouze konkretnim. Na svou instalacku zapomen (nejake lite, co?). Vypni na desce pridane radice, kabel od disku a DVD strc do nativni doury, pouzij standardni instalacku Windows.

zkoušel sem i standartní instalačku ale bylo to stejně.. zítra zkusím vypnout přídavné řadiče a dám vědět.. Jak jsem psal dneska už se v tom hrabat nemůžu a navíc jdu spát :-)
Jinak ty XPčka se SATA jsou z netu ale jsou bez problémů.. Stahoval jsem je protože mě už sra-- minimálně jednou měsíčně reistalovat win Vista home Basic:-) vlastně během cca 3 měsíců jsem reistaloval asi 5x :-)

edit: na těch "SATA XP" mám změněn key na můj legální :-)

No zkrátka nejjednodušší bude ten promise čip vypnout /zajišťuje ty dva sata a jedno ide navíc/ a použít normální instalační cdčko. Zkontroluj v kterým ide disk a mechanika je kdyžtak to přehoď.

Ještě jen dodám, že mam instalačku win XP, které mají v sobě ovladače na RAID i SATA (mám je kvůli NTB, běží mi už přes rok téměř bez potíží)

Pokud to nemáš vyzkoušený že univerzální cd "se satanama" s touto konkrétní deskou funguje tak to neplatí.Kdo by taky integroval všechny,třeba 8let starý krámy. Naopak možná se to kouše kvůli jednomu tomu integrovanému ovladači:-)

První co bych udělal bych disk vytáhl, připojil do druhého pc a udělal chkdsk x: /R a antivirovou kontrolu.

tak sem zkusil jinej zdroj a nic, už sem se teda dostal i na instalaci OS ale při začátku instalování to vyhodí chybu..
disk zkontrolovanej v jiným PC, 4 chybné sektory..
v BIOSu neni RAID ani slovo, prostě jako kdyby to BIOS neznal.. Je tam jen nastavení PIO a UDMA které je na "auto"