Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook: jakou paměť koupit?

Tak jsem tu opět s dalším dotazem. Mám notebook Acer Aspire 1356LMi a potřeboval bych do něj koupit paměť DDR SDRAM.

Notebook mám 2 paměťový sloty (každý max. 1 GB), v každým je v sopučasnosti 256 MB. Sandra píše něco takovýho:

Memory Module 1
Manufacturer : Nanya
Model : NT256D64SH8BAGM-6K
Serial Number : 41192101
Type : 256MB DDR-SDRAM
Technology : 8x(16Mx16)
Speed : PC2700U 2.5-3-3-7
Date of Manufacture : 5. listopadu 2003
Set Timing @ 167MHz : 2.5-3-3-7
Set Timing @ 133MHz : 2.0-2-2-6

FSB je nastavena na 133 MHz (2*133), tedy i paměti běží na 2*133MHz (v BIOSu nejde provést jiné nastavení, není tam žádná položka; připomínám že jde o notebook).

No a teď bych se rád zeptal, když si chci dokoupit novou paměť, jestli nebude vadit rozdílná velikost modulů (např. jeden 256 MB a druhý 512MB); paměti nejsou "dual channel".

A další otázka, jestli můžu koupit "rychlejší" paměti (a vím že by jely jen na 2*133MHz), protože starší (=pomalejší) jsou podstatně dražší. Např. tyhle:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId= 12&Shortcut=KIM-169041

Děkuji,
Pavel

Vacsi kupit mozes, ak nemas dualchannell. Mozes kupit aj na vyssiu rychlost, pojde to na takej na akej vie bezat ten najpomalsi, resp. na takej aka je nastavena v BIOSe (mozno mas nastavene synchronne FSB s MClock preto to bezi na 133, alebo ten druhy RAM modul je len 2*133 - napisal si vypis zo Sandry len pre module 1, aky je module 2 ?)

Odporucam pamat pred kupou skusit (v obchode), alebo si dohodnut vymenu v pripade problemov, je mozne ze s niektorymi konkretnymi znackami/modulmi moze mat BIOS nejaky problem (nemalo by to dnes nastavat, ale moze sa stat).

// edit: podla coho usudzujes ze pamati bezia na 2*133? Kludne mozu bezat na 2*166 aj ked FSB je 133, pozri si to v sandre poriadne, prip. skus aj napr. program CPU-Z)

//edit2: s tym kingstonom by nemal byt problem. Ale samozrejme zaruku na toto tvrdenie ti nedam, Acer je proste Acer :-)

Modul 2 je úplně stejný, nechtěl jsem to sem dávat zbytečně dvakrát (je to originál od výrobce). Že paměti běží na 2*133 usuzuju podle Sandry:

Chipset 1
Model : VIA Technologies Inc KM400 CPU to PCI Bridge
Front Side Bus Speed : 2x 133MHz (266MHz data rate)
Total Memory : 512MB DDR-SDRAM
Memory Bus Speed : 2x 133MHz (266MHz data rate)

S tou případnou výměnou, hm, zkusím to tedy domluvit, pokud to půjde.

Zatím díky.
Pavel

Už jsem paměti do notebooků přidával v tolika případech, že mohu s klidným srdcem vyjádřit názor, že je to úplně jedno. Nikdy jsem nezaznamenal s OEM paměťma problém. A že bys je v NB přetaktovával asi nehrozí. :) P.S. Občas výrobce dá do NB rychlejší, možná pojistka stability. :)
//edit: Tak alespoň levněji ta ze Cybexu: http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0 &cls=stoitem&stiid=7229&stiplname=kingston-512mb-33 3mhz-ddr-cl2-5-sodimm