Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Netbox a wi-fi

Ahoj,
mám internet od netboxu a využívám klasické kabelové připojení. Až teď mi došlo, že mi dali na připojení router a že bych třeba mohla notebook připojovat přes wi-fi. Ale jak to udělat?
Když u notebooku dam vyhledat sitě, tak nepoznam, ktera je od mého routeru a ikdyž mám některé vytipované, tak nevím, jak zjistím heslo. Poradíte mi, jak na to?

adresa tvého routeru je "brána": start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig

tuto ip zadáš do adresního řádku prohlížeče, přihlásíš se na router jako admin/admin (heslo jde změnit, nejspíš záložka "security")
tvůj provider všechno nastavil, akorát si upravíš wifi -> nahoře "wireless":
- network mode "g" (nebo mixed),
- channel "auto" nebo nějaký volný,
- ssid si nějak přejmenuješ ať svoji síť poznáš,
- SSID Broadcast Enabled - jméno je viditelné,
- Network Enabled - wifi zapnuto,
zabezpečení = security mode:
- šifrování zvolíš wpa/2 personal (šifra aes),
- zadáš šifrovací key >8znaků (doporučuje se mix malá velká písmena, pak si to nalep na router)
uložit.
a připoj se na svoji wifi síťku notebukem.

wifi jsem dle tvého manuálu nastavila, ale u toho security není nabídka wpa/2 personal (šifra aes),
je tam jen: SPI Firewall Protection: Enabled Disabled

-------------------------------------------------- ------------------------------

Internet Filter
Filter Anonymous Internet Requests
Filter Internet NAT Redirection
Filter IDENT(Port 113)

co s tím?

oprava - už jsem to nasla - jsem hnup

hodilo mi to, že to nelze připojit - udělala jsem to dle navodu, před připojenim to chtělo PIN, ten jsem opsala a stejnak nic, ale na routeru začala wi-fi svítit
co s tím?

edit - nevím, jak ale asi se mi podařilo vytvořit dva "profily" ale vůbec nevím, jak... jak jeden odstranit?

edit 2 - po restartu všechno funguje, jen se to připojuje automaticky, nechce to heslo, tak ted nevím, jestli se mi na net někdo nebude moct nabořit. Nemám jiné zařízení, na kterém bych to mohla vyzkoušet. Nevíte, jestli se mi tam někdo nedostane?

dva profily - tak jeden zakaž a uvidíš jestli se bez něj obejdeš. předpokládám že myslíš ikony síťových připojení.

jestli jsi pro připojení pc k routeru musela vyplnit "WPA Shared Key" co jsi předtím uložila na routeru, pak je to v pořádku, protože tím je zapamatovaný v registrech, ale cizí uživatel ho nezná.

dva profily - tak jeden zakaž a uvidíš jestli se bez něj obejdeš. předpokládám že myslíš ikony síťových připojení.

po restartu jeden profil zmizel 8-)

jestli jsi pro připojení pc k routeru musela vyplnit "WPA Shared Key"

heslo jsem tam zadávala a když se podívám na router, tak je tam napsané

dá se to kdyžtak nějak ověřit, zda je potřeba heslo k připojení? Jsem ten typ, co se řídí mottem "důvěřuj, ale prověřuj" :-[