Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem µTorrent zpomalení internetu

Dobrý den všem!

Mám dotaz, na který jsem už někde viděl odpověď, ale nemůžu ji znovu najít. Když zapnu µTorrent, tak se mi o dost zpomalí internet. Čím to a co s tím můžu udělat...?

Díky,

Kurt Strohschneider

u připojení jsou dva faktory, které tě musí zajímat: rychlost a latence

pokud nic utorrentem nestahuješ a je to líný jako věš, může za to latence - odezva.
Tvůj klient se po startu připojí na mnoho klientů a udržuje pootevřené spojení, což tvá odezva nestíhá. V nastavení si vyhledej a zmenši počet pootevřených spojení.

Latence

kromě sníženého počtu vláken je rozumné torrent aplikaci nastavit maximální limit uploadu (někdy i download, pokud je torrent agresivní :-) ), prostě si tam nechat místo pro komunikaci ostatními programy - IM, JDownloader ;-),web apod.
Abych rychle stahoval, tak musím zajistit dostatek místa pro upload. TO je to kouzlo TCP.

aniž bych chtěl polemizovat - v drtivé většině je na vině nikoli výše popisovaný efekt, ale asymetrické spojení (např. ADSL; tedy tam, kde je "download" několikrát vyšší než "upload"). V takových případech se nenakonfigurovaný utorrent "ujme" celého upstreamu a zamezí tak stahování, protože ke stahování je třeba posílat TCP ACK pakety (které se logicky nemají na upstreamu kam "nacpat" a tak se celé stahování (tj. downstream) zbrzdí až zastaví).

No ty seš síťař, proč vůbec reaguju.:-D

Nicméně mé začátky na torrentu s mobilním modemem od telecomu a rychlostí 00 nic a fupem 4giga za měsíc, jsem přežil zvláště drastickým snížením polootevřených připojení, zákázáním DHT a jiných "aktivních" prvků.

Od Telecomu to byla fakt příšernost - bylo to drahý (myslím, že cca osm stovek), asymetrický spoj, když pršelo, tak to nešlo - byla to ale první vlašťovka, tenkrát nic jinýho nebylo. A omlouvám se byl to Eurotel. Ale to už je let...