Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimální rozdělení HDD

Ahoj všem,

obracím se na vás s dotazem ohledně optimálního rozdělení 1TB HDD. Kolik cca na systém a ostatní data a taky zda na 1.partition dát pouze OS a ostatní SW na další ? Můžu HDD rozdělit až po instalaci W7 64bit nebo v jaké fázi se to dělá ?
Díky moc za odpověď !
P.

S tím se netrápím. Mám 2 stejné HDD, na jednom je Windows se všemi programy,
co jsou k životu třeba, druhý je pracovní, zkoušecí, brouzdací.
Při problému můžu naklonovat za 40 minut. Kupodivu i ten druhý je total čistý,
zrovna před týdnem jsem dával kontrolu snad vším, co existuje (po 5 měsících).
Takže můžu klonovat hned teď i zpětně, kdyby čisté Windows zdechnuly.
Vlastně mi není dost jasné, jak je možné znefunkčnit Windows.
Naposledy mi přestaly makat W98, od doby WinME jsem nemusel reinstalovat ani jednou.

Zdravim,
cerstve jsem presel z XP na W7 64 bit a zjistuju, ze 40GB na systemovy disk je dost malo. Nevim sice, kde se mi ztraci prostor na systémovém C:, kdyz na nej instaluju jen bezne programky zanedbatelne velikosti + MS Office, ale je treba zmenit pomer velikosti mezi C:D. Kdysi jsem pouzival na takovehle veci Partition Magic, ale se sedmickama nemluvi. Existuje nejaka alternativa, ktera umoznuje zmenit pomer velikosti partu "za provozu" ?