Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi doma...

Dobrý den, zase mám prosím dotaz. Předem moc děkuji za opdověď. (dotaz je tedy od kamaráda, ale nejede mu internet, tak proto píši já)
Kamoš má doma dva notebooky, tedy takový ty malý ACERY - oba dva jsou stejný a mají vestavěný WIFI. On má doma teď nově internet a on by chtěl aby jeden notebook byl zaplej klasicky drátem od hlavní přípojky, dále z něho bude mít připojen router a chce aby mu to jelo bezdrátově na ten druhej noťas. Stačí na to jakýkoliv router, i ten nejlevnější? Oni mu totiž nabízí - tedy ta společnost, nějakej special router za 2500,- což mě připadně moc drahé. Doma mám taky nějakej a ten stál 600,- a jede perfektně, tak proto se ptám, zda stačí, že by si koupil nějakej sám, tedy hlavně nějakej levnej. Mohlo by to takhle nějak být? Sice ten s té firmy tvrdí, že to na jinej nepojede, ale to se mě zdá nějaký divný, co v yna to? MOC děkuji za odpovědi, s pozdravem David

otázka je, co úplně přesně mu dali - pak se dá dohledat co to umí. jestli z toho netrčí anténa, tak musí stejně nějaké zařízení dokoupit.
(koukám že jsme s markem odkázali na stejnou krabičku)

potom je pro připojení další krabičky pro více pc důležité, jaké hodnoty tam teď nastavuje, nejspíš půjdou vyčíst z aktuálního nastavení.

on by chtěl aby jeden notebook byl zaplej klasicky drátem od hlavní přípojky, dále z něho bude mít připojen router

ať se mladý muž probere a přestane to hulit.

"hlavní drát" půjde do routeru, do jeho wan vstupu.
všechny notebooky, počítače, tiskárny a síťové disky budou připojeny k lan straně routeru.
dodává se k tomu jednoduchý manuálek, z něj to pochopí každý.
počítače mívají nastavené dhcp, takže ty pojedou automaticky.
jestli dostal od providera nějaké konkrétní hodnoty, ty nastaví právě pro ten wan vstup.

jestli mu nový internet vede klasickým 8-žilovým drátem rj-45 (co jiného by do mini ntb chtěl strkat), pak mu stačí běžný wifi router.