Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooková sestava (Komponenty)

Dobrý den. Mám v plánu pořídit si nějaký Notebook. Jelikož v PC se vyznám tak akorát jako normální uživatel potřebuji radu. Notebook by měl stát něco kolem 20 tisíc Kč.

Požadavky:
USB 3.0
4GB Ram Kingston DDR3
Základní deska Intel
Procesor Intel 2-3 jádra (2,4ghz) řada i7,i5,i3
512mb až 1gb Grafika od ATI
Notebook by měl disponovat s Wifi, Webkamerou, Mikrofonem

Tak a teď potřebuju poradit:
USB 3.0 jaký výrobce dělá ty nejlepší?
Kingston je dobrý výrobce Paměti?
Procesory dělá nejlepší Intel?
Jaký výrobce dělá kvalitní zvukové karty?
Jak je to z tím GDDR? Co to vlastně je?
Kdo je kvalitní výrobce Notebooku Intel? HP? Asus? Acer? a další ...

Předem děkuji za všechny odpovědi jsem začátečník tak omluvte moje možná "debilní" otázky :)

U notebooku se otazka poklada jinak - uved, co od nej cekas namisto konfigurace. Paramery, co jsi psal moc nepujdou k notebooku v teto cenove skupine. U notebooku jsou obecne nejsledovanejsi parametry: znacka (potazmo servis a zaruka), vydrz, kapacita disku, uhlopricka a vaha.

PS: Dopredu upozornuji, ze na hrani her je lepsi klasicky PC. Vykon jde v ruku v ruce s teplem a vysokou spotrebou (nizsi vydrz), coz vede k nadmernemu opotrebeni a neumernemu zkracovani zivotnosti. ;-)

jak myslis tim ze i3 ma jinou architekturu?

jako že je jinej. to je něco jak s autama, všechny jsou stejny-jezdí, ale každý je trochu jiný.jo a některý sou lepší.

co je ta pamet gddr?

to maj grafiky, když hraješ hru tak se do ni ukladaji tančíky který pak střílí na ovce,voly a slepice

buď v klidu, za dvacku ten notebook s těmato parametrama (i3) který řešíš bude mít řádně pomalou grafikcou kartu.

Zásadní otázka - plánuješ na tom notebooku hrát hry?
- Jestli ano, vytáhni z peněženky co nejvíc.
- Jestli ne, tak vybíráš zbytečně složitě, výkony procesorů jsou dnes obrovské a grafiku s hromadou paměti nepotřebuješ, když nehodláš hrát hry. Vybírej podle ostatních parametrů - spolehlivost, servis, výdrž, váha a rozměry (pokud ho chceš hodně přenášet), kvalita šasi.
Pokud nedokážeš řádně odpovědět na tyto požadavky, tak je zbytečný ti cpát do hlavy rozumy, protože tomu (jak vidno) nerozumíš a koupíš nějakej nabušenej, ale levnej šmejd s vysokou pravděpodobností poruchy, nejspíš to vyhraje Acer.

Pokud tě zajímá hlavně spolehlivost a rychlej servis, kup si Dell. Cena vyšší, ale podpora luxusní.