Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odpojování ext. HDD

Zdravím, potrebuji poradit. Mam externi hdd (usb), který kdyz dam do stolniho PC(XP) a pak ho chci odpojit pres ikonku v liste ,,bezpecne odebrat hardware,, tak se automaticky vypne a muzu ho odebrat....Ale kdyz si ho dam do notasu (vista) a dam odpojit, tak se sice ukaze oznameni ze muzu bezpecne odebrat, ale hdd se nevypne a kdyz ho odpojim, tak je slyset jak dojizdi za chodu.. Je to normalni? Nebo je neco spatne? Nerad bych ho znicil.. Diky

Je to bohužel normální. Vidíš to i na flashce, že nezhasne. U mne je to tak, že všechny stroje, kde mám W2k vypínají, jeden s XP vypíná, druhý nevypíná a jeden s Vistou nevypíná. Nakolik za to může HW a na kolik za to může SW jsem nezjišťoval. Taky by mě zajímalo, jestli tu je někdo, kdo má Vista a vypíná mu napájení.

jestli chceš mít malinko klid, tak zkus tohle
Při připojeném USB zařízení na něm dej v Tento počítač pravým Vlastnosti-Hardware, na USB zařízení v seznamu dvojklik a Zásady. Máš tam Optimalizovat pro výkon, nebo pro rychlé odebrání?