Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr modemu na domácí síť

Dobrý den, potřeboval bych poradit jakou značku modemu si pořídit pro domácí síť a který hlavně bude držet spojení ADSL. Teď mám edimax a každou chvilku se mi rozpadne spojení, měl jsem od bratra půjčený huawei modem a ten mi spojení bezproblémů udržel, ale tenhle edimax mám chuť vykopnout na měsíc. Cenu do 2000,- Kč. Nemusí mít wifi jen 4x LAN. Prosím o rady děkuji.

Zywell neexistuje. Když už, tak Zyxel. Kdysi to bývaly spolehlivé DSL routery, které šly srovnávat i se superroutery od Alcatelu. Dneska je to běžná (tj. běžně nespolehlivá) Čína, která se liší jen trochu lepším provedením OS (na který ale člověk musí vědět něco o sítích a Zyxelím chápání routingu).

Proti D-linku hovoří to, že jim chcípají kondíky a velmi často odchází PHY obvod.

Dělej jak myslíš.

edit: DSL router je spotřebák. Je připojen k několika napěťovým potenciálům (ethernet, JTS a napájení) a jeho poškození/zničení je jen otázka času. Kupovat drahé a dražší (wifi)routery je IMHO nesmysl. Osobně jsem u svých zákazníků měnil několik desítek DSL routerů, od těch nejlevnějších po ty superdrahé - odcházejí svorně všechny, typicky právě DSL část.