Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak změnit velikost již rozděleného HDD

Ahoj mám os XP Home a 320Gb disk.Když jsem před pár lety instaloval os tak jsem si disk rozdělil na 20Gb a zbytek.Těch 20Gb jsem si nechal jako systémový.Jenže dneska díky přibývajícím záplatám tento prostor již na systém nestačí.Jde nějakým způsobem změnit velikost rozděleného disku bez toho abych musel disk formátovat a znovu instalovat os.Díky Horal
lock (karel)

Ve Windows 7 to lze bez jakéhokoliv programu tato funkce je zde: (LOGICKY NEJDŘÍVE MUSÍTE SNÍŽIT ABY JSTE NAVÝŠILI)

Snižování : Klikněte na počítač pravým tlačítkem > po té klikněte na Spravovat > V levé kolonce klikněte na správu disků > po té se vám ukáží Všechny Disky v počítači buď pevné či Externí... klikněte pravým tlačítkem na Disk který chcete změnit > po té klikněte na Zmenšit Svazek ... > po té už jen zvolíte o kolik chcete snížit Disk > Potvrďte

Zvětšování : Klikněte pravým na Disk který chcete Zvětšit > Vyberte Rozšířit svazek... > Zvolte o kolik chcete svazek navýšit > Potvrďte > Vše po té můžete zavřít vše je hotové :-) . Děkuji.