Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po restartu se neobjeví jako dříve možnost výběru systémů

Kolega Karel mě poprosil abych mu pomohl,že už se ptal v jiné poradně ale zatím žádný kladný výsledek tak už nechce psát do poradny ,no a já se sice v PC vyznám ale jen trochu a nevím co dál, takže se snažím mu nějak pomoci a píši za něj-jaký má problém: na PC má nainstalované dva systémy-Windows XP a Windows 7 a normálně je používá. Takže při restartu vždycky vybral z nabídky ten systém ,který chtěl spustit, ale teť se mu to najednou přestalo zobrazovat a nemůže spustit Windows 7-pořád mu nabíhají automaticky XP-éčka. Poradil jsem mu (možná blbost)at se podívá do Vlastností systému/Upřesnit/Spuštění a zotavení systému a tam by měl mít zatrženou dobu zobrazení operačních systémů s nějakým časem.To má v pořádku.Taky říkal že mu v poradně dali tipy 1)aby spustil instalační DVD Windows 7 a tam dal opravit jenže prohlížel jsem to s ním a opravdu tam žádná možnost opravy není.V tomto případě mu bylo dále doporučeno:2)aby si stáhnul Recovery Disc 32.bit a po vypálení a spuštění klávesou F8 to nabootoval a opravil-to taky nejde protože tam nikde není možnost výběru systémového disku - a tu opravu mu to udělá ale jen na spuštěném systému XP a on by potřeboval nějak nabootovat disk D s Windows 7.
Prosíme Vás oba o možnost jak spustit Windows 7. Děkujeme

...okrem iného existujú rôzne boot managery,
dokonca aj freewares.

Utilita, ktorá ponúkne pri bootovaní možnosť zvoliť 9 rôznych systémov,
ale sú aj také, čo umožňujú bootovať ešte viac.

Zkoušel jsi to? Já ano. NB, na kterém byla origoš Vista a majitel si chtěl udělat dual boot s XP. Takže z Visty rozdělil disk na dva oddíly a na D: nainstaloval (úspěšně) XP. Pochopitelně potom už do Visty nenabootoval. Zkoušel jsem doporučovanou metodu bootovat z DVD Vista a dát opravit instalaci - bohužel to nešlo - nevím proč, ale nešlo. Možná jiná verze. Zachránil to nakonec EasyBCD, je pravda, že jsem musel stáhnout nějakou nižší verzi, která šla spustit z prostředí XP. Tuším, že to byla verze 1.6. Takže minimálně za pokus to stojí.

ano zkoušeli a po nainstalování Easy BCD1.7.2 se nám po spuštění programu ukázala chyba-asi to nepřečte takže jsme se s tím už nechtěli otravovat a bádat a nainstalovali jsme si Windows 7 znovu a už je to v pořádku. Děkuji všem za snahu ....naschle