Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operačný systém z karty CF.

Zdravím všetkých.

Nevie mi niekto poradiť ako nainštalovať OS XP na kartu CF?
Karta CF 16GB je pripojená cez redukciu CF-IDE ako master. Nezobrazí ani BIOS.
Keď do redukcie vložím starú kartu CF 16MB (samozrejme malá kapacita), do BIOSu sa dá vstúpiť, aj ju identifikuje. Po vložení karty CF 16GB (samozrejme pri vypnutom počítači) počítač asi čaká na BIOS, ale len čaká a nedá sa dostať do BIOSu. Keď tú kartu CF 16GB vložím do čítačky kariet cez USB, (OS spustený cez HDD) všetko funguje, aj zápis aj mazanie.

Ďakujem.

Pokud to trvá opravdu dlouho (komunikace BIOSu s CF kartou), pak si zřejmě nerozumí a tvoje snaha je marná. Zkusil bych kartu v jiné redukci nebo jinou kartu. Věci jako podpora DMA ze strany redukce a ze strany karty máš zajištěny?

Pavel

Ďakujem za odpoveď.
Tá CF karta je :
http://www.adata-group.com/EN/product_show.php?Pro ductNo=13040058 (16GB)
Věci jako podpora DMA ze strany redukce a ze strany karty máš zajištěny?- tomu nerozumiem. Môžeš mi to prosím ťa nejako vysvetliť? DMA v PC je povolené.
Je možné, že na tú kartu sa nedá nahrať OS? S tou 16MB starou kartou Bios nabehne, ale s tou 16GB nie. Potom akú mám kúpiť kartu s akými parametrami?

Ďakujem

Ten odkaz mi vyhodí chybu

Připojení bylo ukončeno vzdáleným serverem

CF funguje jako disk a běží buď v PIO módu (k zešílení pomalý), nebo v DMA, příp. UltraDMA. Musí to ale podporovat jak karta, tak i redukce.

Projdi si tady vlákna na poradně, o CF místo HDD tu nějaký info je.

Pavel

Tak jestli je ta karta od A-Data, tak to není CF odpovídající specifikaci. Tyhle karty obecně nefungujou jako HDD. Porozhlídl bych se po něčem seriózním. Viz vlákna tady na poradně.

Pavel