Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchlosti zápisu na mikro SD karty

Zdravím.
Vie niekto vyjasniť rýchlosti zápisu na flash pamäte?
Mám 1xUSB flash disk a 3 karty mikroSD:
2GB USB flash disk - výrobcom udávaná rýchlosť zápisu 17MB/s
2GB bez udania rýchlosti
4GB class6
8GB class4
porovnával som rýchlosti zápisu pri rovnakých podmienkach (ten istý PC, tá istá čítačka, rovnaký súbor(y):
pri zápise 300MB (1 súbor)som nameral tieto časy:
2GB USB-28sek(10,7MB/s), 2GB mSD-29sek(10,3MB/s), 4GB mSD29sek(10,3MB/s), 8GB mSD68sek(4,4MB/s)
pri zápise 300MB (452 súborov - foky jpg)som nameral tieto časy:
2GB USB-79sek(3,8MB/s), 2GB mSD-48sek(6,3MB/s), 4GB mSD-48sek(6,3MB/s), 8GB mSD-507sek(0,6MB/s!!!)
Samozrejme rýchlosť je daná čítačkou+treba prirátať niečo na komunikáciu karty s PC.
Aspoň tak som to niekde čítal.
Vie mi niekto poradiť aké by mali byť rýchlosti kariet class2,4,6?
Tá rýchlosť karty 8GB - 507 sek(0,6MB/s) je o ničom. Je vadná karta?
Ďakujem

ty rychlosti teoreticky platí během kopírování jednoho (velkého) souboru.
protože neskutečně trvá zápis hlavičky nového souboru a nasměrování na méně používané adresy na flashce.
proto je zápis mnoha malých souborů pomalý, a od laciných výrobců se starým levným řadičem je to katastrofa.

súhlasím.
rýchlosti sú teda vyššie ako udáva výrobca (porovnatelné s najrýchlejšími USB flash diskami) - to je plus, ale tá rýchlosť karty 8GB (kingston) je oproti ostatným strašne pomalá - takmer nepoužitelná pri väčších objemoch dát. Je to možné?