Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace disku

Ahoj,
chtela jsem defragmentovat disk, ale když proběhnou 3%, tak se defragmentace ukončí a hlásí to, že něktré soubory na tomto svazku nelze defragmentovat. Mám PS Windows XP Profi sp3. V minulosti jsem s tím neměla problém. Může mi někdo poradit? Analýza říká, že tento svazek by měl být defragmentovám.

nastav pevnou rozumně velkou velikost virtuální paměti = stránkovacího souboru: horní i dolní mez na 512mb (pro dejme tomu upravovače videa 1024mb). bude chtít restart.
proti současnému (dynamickému) stavu se zmenší a zabere pevné místo - třeba byl zrovna swap příčinou.

taky vysypat obsah koše, případně nechat zkontrolovat na spyware/vir - že ti nic v paměti nedrží nějaký soubor na disku.

jedině pokud by mi na tom hodně záleželo, vymontoval bych disk ven, strčil ho k jinému pc jako druhý nebootovací (raději taky xp), nechal zobrazit ve správě disků jestli vidím všechny jeho oddíly - a tam ho nechal zdefragmentovat.
v tomto případě nic z tvého disku neběží, a nemělo by defragmentaci bránit.

pokud nic nezabralo a ten úplný test disku nehlásil žádné chyby, bych se na defragmentaci vy...

existují možná lepší a placené alternativy (napadá mě o&o defrag), ale takové věci nepoužívám.