Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7, problém se sítí

Dobrý den, dnes jsem si upgradnul win. vistu na win 7, vše proběhlo v pořádku, až na jednu věc a to nemožnost se připojit k internetu. Zkoušel jsem snad všechno (odinstalovat ovladače, nainstalovat ovldače) a stále nic. Nejde to ani kabelem, ani přes wi-fi.

Jedná se o to že na počítači pracuji, ale teď když mi nejde internet tak nemohu vůbec pracovat. díky za rady

Microsoft Windows [Verze 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\NOTEBOOK>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : NOTEBOOK-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-72-F4-11-96
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5B91 Wireless Network Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-24-2B-63-90-BD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::3c71:1c58:5d38:5202%18(Pre
ferované)
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.82.2(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 301999147
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-11-54-87-69-00-1D-72-F4-11-96

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{F0672C86-240B-4A10-BE5D-CF481BDDF25E}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{D6ECBA7C-74CB-4A16-A0CA-E32759A47B16}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\NOTEBOOK>

To nic neznamená, že zažízení takzvaně pracuje správně; stejnou hlášku obdržíš i o ovladači síťovky z níž byl vytažen kabel. Znamená to, že Windows mají nainstalovaný ovladač, že zařízení bylo nalezeno a není v konfliktu - zjednodušeně řečeno.
Je potřeba nastavit připojení v kartě Síťová připojení - vlastnosti, Protokol TCP/IP... Je-li nastaveno získávání adresy z DHCP a toto ji nepřidělí, tak Windows použijí jakousi "alternativu", čili automatickou privátní adresu. A ta, není-li ve stejné podsíti jako router/modem, tak se do něj ani nepodíváš přes webové rozhraní...
Chce to další bližší info.

Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.82.2

to tučné znamená že ti dhcp server v routeru nepřidělil adresu - nevidíte na sebe. vypadá to že ti správně nefungují periferie.

denně je tu několik případů s nedokončenou instalací windows bez základních ovladačů. a zítra budou další - jdu si radši svařit medovinu.

nečetl jsem předchozí, ale nepsal ti kdosi že máš zadat 10.0.0.138 do prohlížeče?
to je přednastavená adresa routeru od o2.

když to poskytuje dhcp adresu už bez žlutých vykřičníků v liště, přečti si nastavení "ipconfig -all", brána je adresa routeru.

pokud se ti ještě ve windows spouští nějaký hloupý průvodce pro pžipojení k síti, zvol malá kancelář nebo domácnost - připojená přes lan - a ukonči průvodce (máš automatické dhcp).

to je běžné, tím se netrap. když restartuješ huawei, nezačne připojení fungovat?
ale pokud jsi neměnil síťovku a měls to tak zapojené furt, jinou mac adresu bych do toho netahal.
ostatně do nastavení routeru se dostaneš, když vidíš jeho mac.
jedině pokud by tvůj provider vázal připojení na konkrétní mac adresu tvého pc, musel bys ji naklonovat/opsat do routeru.

brnkni telecomům na helpdesk, jestli vidí v síti tvůj modem.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : KARLOS
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG - síťové p
ipojení
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1B-77-86-F5-68
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8d3b:5099:c564:70c%12(Pre
erované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 89.103.16.219(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 9. května 2011 17:52:11
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 9. května 2011 23:11:15
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 89.103.16.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.199.224.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 218110839
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-15-53-23-03-00-1B-38-27-71-9

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1B-38-27-71-9F
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{4FA2C150-5483-42D7-96F6-E2B511C73E92}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:4137:9e76:303f:2e9a:a698:ef24(Pref
rované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::303f:2e9a:a698:ef24%13(Pr
ferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení 6TO4 Adapter:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 15:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2002:5967:10db::5967:10db(Preferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 2002:c058:6301::1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

nevíš jaký by mohl být problém u mě? někde jsem něco pošteloval a teďka se nemůžu dostat do routeru abych to dal zpátky a tohle mě to píše. Ikdyž internet jede tak proste s routerem neudělám nic :( respektivě neví někdo celkově nějak obecně kde by mohl být problém a jak ho napravit?