Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blikání monitoru

dravím, přestal mi jí monitor od pc, tak jsem místo něj zapojil nějakou LCD televizi značky TERRIS. A mám problémy s blikáním obrazovky. Pořád to prostě bliká a na každé barvě to je vidět jinak. Třeba na bílé to není vidět vůbec, ale na nějaké tmavé dost. Tu lcd mám zapojenou jak do PC tak i do setoboxu. Zjistil jsem,že když odpojím kabel od setoboxu a od antény(nebo co to je) tak problém s blikáním přestane, ale já bych to rád používal i jako monitor i jako televizi. Když mám puštěnou televizi tak je obraz krásný. Rozlišení mám ted nastavený 1600x1200 a frekvenci 60Hz. Vyšší mi dát na tomhle rozlišení nejde, ale na nižším jo a trochu to i pomůže že to blikání není tolik vidět. Já bych se ho ovšem rád zbavil úplně a rád bych si nechal tohle rozlišení. Jsem v tomhle amatér a moc se v tom nevyznám. Děkuji za všechny rady co stím.

Mám Win 7.. ten starej monitor bych nějak neřešil, ale bylo to tak,že v něm párkrát křuplo a probliklo to až jednou při spuštění pc nenaběhl. Já bych spíš potřeboval vyřešit tenhle problém s blikáním... A tenhle kabel by to vyřešil ? A kam by se zapojil ?

A ještě jeden dotaz. Když mám zaplej režim PC tak mám na něj napojený Genius 5.1 reproduktory. Ale když přepnu na televizi tak mi hraje ta samostatná obrazovka. Šlo by nějak udělat aby když budu mít tv to hrálo z těch mých 5.1 ? Popř. co dokoupit ještě k tomu za kabel ? Děkuji