Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta opravit/vyměnit?

Zdravím,

mám zdáse problém s grafickou kartou typu NVIDIA GeForce 7900 GS.
Problém je v tom větráčku (jestli se tomu říká chlazení netuším :), který mi před pár dny přestal nějak jít.
Textury v hrách začaly blbnout + nečekané freezy atd...

Teď jede tak jak ma a vše je OK.

Nicmene se chci zeptat jestli se to da nějak opravit nebo jestli je lepsi si pořídit novou grafickou kartu, protože bych tuhle nerad usmažil.

Navíc tahle karta běží s omezením protože nemá plné napájení což je způsobeno chybějícím kabelem (6ti kolíkový).

Prosím o radu, díky

To je zajmavý, mě vždycky bios silně protestoval, když jsem nezapojil přídavné napájení do GK.. Každopádně se podiv, proč se větráček netočí, třeba se jen zadřel, namotal na sebe chlupy apod. pak by stačilo vyčisti a promazat. Jestli se spálil, pak je tu možnost koupit jiný chladič, na tvou kartu myslím bude pasovat Acelero S1, nebo oddělat věráček a případně plasty, které kryjí chladič a nabastlit tam nějaký jiný ventilátor. Chtělo by to upřesnit výrobce gk, nebo sem hoď fotku.

Vyměnit větrák není nic těžkýho, ani to nemusí být originální větrák. Prostě to tam nějak přichytni, klidně to může být i větší větrák, hlavní je, aby vzduch proudil tam, kam má.
Já jsem měnil celej chladič na starej Radeon 9200, byl tam malej uřvanej větráček, tak jsem vzal starej chladič na procesor, rozříznul napůl, původní chladič z karty vyhodil a novej chladič tam přichytil takovýma těma plastovýma stahovacíma páskama, který se zatáhnou a už nejdou rozdělat. Trocha improvizace neuškodí, stačí použít hlavu.