Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně zapojený HDD?

Dobrý den, mám dotaz, kopil sem si nový disk do svého starého stroje a teď při nabýhání počítače, ještě než naběhne winows tak mi to vyhodí hlášku

Sec Slave Drive-ATAPI Incompatible
Press F1 to Resume

Tak zmáčknu F1 a pak teptve naběhnou winows, co to hlášení znamená? Nový disk mám
WDC WD1600AAJB-00J3A0 (WD-WCAV37567277)(160GB),disk teda ještě není sformátovaný, jenom sem ho zapojil, je zapojenej na sekundárním IDE kabelu,kdy na konci kabelu mám dvd mechaniku(Jumperem na něm nastaveno master) a uprostřed mám tento disk(jumperem nastaveno slave), dříve na místě tohoto disku bývala cd mechanika. Jinak OS mám na disku Samsung a ten mám zapojenej samostatně na primárním IDE kabelu(nastaveno master). Mám to snad špatně zapojený, nebo je ten disk nějak nekompatibilní?

Něco víc o mém PC:
Počítač:
Operační systém Microsoft Windows XP Home Edition

Service Pack OS Service Pack 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základní deska:
CPU typ AMD Athlon, 1000 MHz (7.5 x 133)

Název základní desky MSI K7T266 Pro-R (MS-6380) (5 PCI, 1 AGP Pro, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Čipová sada základní desky VIA VT8366 Apollo KT266
Pracovní paměť 768 MB (DDR SDRAM)
BIOS Typ AMI (01/02/02)
Zobrazení:
Grafická karta NVIDIA GeForce4 MX 440 (Microsoft Corporation) (64 MB)

3D-akcelerátor nVIDIA GeForce4 MX 440

Multimédia:
Zvuková karta VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Nosiče dat:
Ovladač IDE VIA Bus Master IDE Controller - 0571
Pružný disk Disketová jednotka
Pevný disk SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Pevný disk WDC WD1600AAJB-00J3A0 (149 GB, IDE)

Optická mechanika TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D
SMART-status pevného disku OK

Oddíly:
C: (NTFS) 20002 MB (676 MB volných)
D: (NTFS) 18198 MB (2530 MB volných)
Kap.celkem 38200 MB (3206 MB volných)

[ BIOS ]

Vlastnosti BIOSu:
Prodejce American Megatrends Inc.
Verze 062710
Datum vydání 12/07/2001
Velikost 256 KB
Podpora bootování Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120

Možnosti Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
Podporované standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
Možnost rozšíření ISA, PCI, AGP, USB

WDC má několik možností nastaveni jako slave, někdy to blbne. Nejlepší by bylo dát ko na konec kabelu jako "master with slave present" a mechaniku dát doprostřed a nastavit jako slave. Nebo zukusit víc kombinací jako třeba "cable select" pokud chceš původní zapojení neměnit. Je možné že bios budeš muset upgradovat aby uměl 160gb disk /pokud by se nedetekoval ani sám nebo se detekoval blbě/.Zkus ho jako master bez mechaniky- samotnej a uvidíš.

není třeba jej přemisťovat, to jen v případě, že by se pokoušel o CS; v případě ručního nastavení M/S je úplně jedno, v jakém pořadí jsou zařízení zapojena.

edit: já to spíše vidím na nekorektně nastavený BIOS, s ohledem na to, že tam předtím byly 2 ATAPI mechaniky.