Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zpomalený PC, čim to je?

zdravím, mam menší problém s jednim PC..
Je to:
celeron 2.4GHz
512MB ram (DDR1)
300W zdroj
HDD1 10.2GB 5400ot.
HDD2 20.0GB 5400ot.
win XP pro SP3

jemně se zahřívá grafika ale měl jsem jí i v jiném PC a ten běžel v pohodě..
RAM jsou podle mě dostačující..
Teploty snad OK, everest ani speedfan nepobere CPU ani grafiku ale chladič CPU na dotek OK..
místa na HDD1 (C:) přes 6Gb
výkonostně je odhadem tak dva a půl krát pomalejší než notebook (parametry v podpisu), přestože by měl být výkonější..

mam v plánu dokupovat HDD 160Gb 7200ot. a sehnat lepší RAM ale něco mi říká že to moc nepomůže.. V čem by mohl být ještě problém?? Pomalý je už od instalu OS..
Díky za odpovědi..

edit: zdroj značky Premier (osobně neznám)

mam v plánu dokupovat HDD 160Gb 7200ot. a sehnat lepší RAM ale něco mi říká že to moc nepomůže.. V čem by mohl být ještě problém?? Pomalý je už od instalu OS..

Tak se přiznám sem celou diskuzi nečetl. XP s SP3+aktualizacema a antivirem jsou dneska na 512mb pomalé to je fakt. Disky o kapacitě 10-20gb jsou pomalejší 5-10x proti dnešním 80-160gb. a kupovat do toho disk a paměť (cca 1400+600) jaksi převýší hodnotu toho stroje! a jsou to imho vyhozené peníze.

do tohoto uz nema cenu vrazet penize...pred 2mi mesici sem koupil DDR1 1GB a ted toho lituje protoze uz sem mohl mit 2GB DDR3 (Kingston) pomalu za stejnou cenu +-300... a vazne nekupuj nic z aukra nebo naletíš buhví kdo to mel a co s tim delal...ver mi :-)...otevri penezenku a koukni na CZC.cz nebo podobne