Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Omezené nebo žádné připojení

Dobrý den,
u kamaráda na stolním PC jsem musel přeinstalovat windows kvůli virům. Všechno proběhlo ok, ale nefunguje internet. Píše to omezené nebo žádné připojení. Když si připojím jeho kabel na můj notebook tak všechno normálně funguje. Na stolním PC to sice přiřadí IP adresu, ale úplně jinou než když připojím svůj notebook. Výchozí bránu to nepřiřadí vůbec. Zkoušel sem natvrdo nastavit IP adresu a DNS servery, podle mého notebooku, připojení proběhne OK, ale když spustím internet tak vůbec nefunguje. Ještě jsem zkoušel v příkazovém řádku ipconfig /renew a to mi vypsalo: Nelze kontaktovat DHCP server. Taky jsem zkoušel přeinstalovat ovladače k ethernetu a nic. Kamarád má windows XP SP2.

Na stolním PC to sice přiřadí IP adresu, ale úplně jinou než když připojím svůj notebook

když už se na ptáš, stalo by se tak moc napsat jakou adresu to přiřadilo? není to náhodou 169.254.x.x? v tom případě ti nefunguje dhcp.
kromě toho že jde ip adresu nastavit ručně, je třeba přezkoumat proč vlastně nefunguje správně síťovka. a já si po více než pětisté tipnu - někdo zase něco nenainstaloval.