Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jáká je max. přijatelná teplota základní desky ?

Dobrý večer. Rád bych se dotázal na maximální přijatelnou teplotu základní desky. V pc mám Asus M3N78PRO desku s procesorem Athlon 6000+ X2. Při použití prográmku Asus PC probe II , mi bez zatížení vykazuje deska teplotu 42 stupňů /procesor okolo 45/. Hledal jsem informace ohledně teplot v přiloženém manuálu, ale nepodařilo se mi nalézt údaje o teplotách. Na netu jsem vyčetl, že teplota nad 50 stupňů u základní desky je již alarmujcí a je špatně chlazená. Jakmile začnu hrát hru, tak se teplota desky zvyšuje za hranici 50 až 55 stupňů /procesor kolem 55-60, ale to pokud vím je v normě/. Obávám se tedy o chlazení desky, zdali je skutečně nedostatečné a teplota příliš vysoká a je třeba přidat ventilátor ?/krom ventilátoru na procesor je v pc jen jeden ze zadní části/ Pokud by mi mohl někdo k tomuto říci více, budu velmi potěšen a předem děkuji

Jestli si tam chceš přidat ventilátor ta si ho tam klidně přidej bude to akorát hučet zbytečně. Čipset nebo chladiče stabilizátorů na desce mívají i 80stupňů a ničemu to nevadí. 60stupňů je normální teplota.