Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozbalit velky soubor na ext hdd?

dobrý den, potřebuji poradit jak mam překopirovat nebo rozbalit soubor o velikosti cca 20gb na svem externim hdd....při rozbalovani to hodi chybu že je malo mista...ale je tam 400gb volných..pl spomoze
Upravena velikost písmen. (rh)

Kdyz uz chces ta velka pismena, tak poznamenej jeste "Total Commanderu", zacatek vety apod. :-D

Jen tak na okraj - muze klidne pouzit GB i gb, na situaci se krom poctu dilu nic nezmeni. Na druhou stranu se o to ani nemusi zajimat, protoze program pracuje jen s bajty (nikoliv s bity) a uzivatel mu to urcite nebude prepocitavat...

Ach ta lenost. Takže si dovolim dokoncit nakouslou myslenku, ac my vime o co se jedna, tak uzivatel to nemusi vedet a z obou rekakci to presne neplyne.

Vyrobci externich disku se snazi vyjit zakaznikovi vstric a predpripravi mu produkt. Kvuli licencnim podminkam nepouziji dokonalejsi souborovy system NTFS a "kompatibilite" s Win nejaky opensource (napr. Ext2, pripadne kompatibilni Ext3). Jedinne co zbyva je FAT32, ktera ma 32 bit adresaci, takze max. 4GB soubor na teoreticky max. 8TB oddil (MS jej v programu pro formatovani omezil na 40GB, proto je potreba vyuzit nastroj tretich stran k plnemu pokryti).
Reseni zde zmineneho 4GB problemu resi i FAT+ a MS exFAT (zase licencovano), jejich masove nasazeni je vsak ve hvezdach. :-/