
Hoax - "PRO MAJITELE MOBILNÍCH TELEFONŮ"
Dnes mi přišel mailem v *doc tento:
Fwd: FW: Fwd: FW: Fwd: Fw: AHOJ,pošli to známým, mám to od policajta...posli to vsem, at si daji pozor, diky.]]
PRO MAJITELE MOBILNÍCH TELEFONŮ
Následující informaci berte zcela vážně (ověřeno na PČR), třeba někomu zachrání účet za telefon.
Jde o to že Vám někdo zavolá na mobil a představí se jako " PROVIDER" Vodafone, T-Mobile nebo Eurotel a pak Vás požádá o vyťukání kódu 09 a vysvětlí, že jde o ověření správné funkce telefonu. Podvodníci mají k dispozici prostředky, díky kterým spolu se zadaným kódem přečtou Vaši SIM kartu a pak si vytvoří její kopii s Vaším číslem a veškerá jejich volání budete mít v účtu vy. Současně se objevuje i vir, který zničí SIM kartu a poškodí telefon. Tento vir poznáte tak, že se Vám jako příchozí hovor zobrazí na displeji "A", "C" nebo "E". Rada zní hovory nezvedat a v případě, že Vás někdo požádá o zadání kódu, okamžitě zavěsit.
Protože se podvody začaly praktikovat ve velkém měřítku, předejte sdělení co nejvíce lidem.
http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detai l&id=4&pageDesc=nevolejte_09_9090__90_nebo_09
Nevíce potěší, je, když se moje adresa objevuje asi se stovkou jiných v "komu" či "kopie" a následně v Re:Re:Re:
To už je taky několik let starý.
Mezitím jsem to taky našel a přidal link.
Nenávidím takoví emaili typu-jestli to nerozešleš 20 ti přátelům tak budeš mít 5 let smůlu nebo odešli tento email co nejvíce lidem a za kazdej odeslanej mail dostane někdo potřební náký peníze nebo je dokonce dostaneš ti. Takoví věci jsem všem známým zakázal aby mi je posílali. Kdyby to byla pravda tak už mam 550 let smůlu a jsem 100krát mrtvej a dýky lidem co to rozesílají tak by nebyli ve světě hladomory a byli by z nich milionáři.
Proč tam dáváš slovo "HOAX", nezabíjíme hoax, hoaxy podporujeme - třeba rusové chtěji tedko koupit Měsíc a přebarvit ho na bilo ;) Do not kill HOAXs, just forwared them ;)
na bílo už je, ale jejich povaze vyhovuje daleko hnusnější barva.
Kecáš. Chtěj ho natřít na červeno a amíci mají připravený raketoplán plný barvy a na to červené pak napíšou velkým stříbrným CO*A CO*LA.
Tohle u nás v práci (pár let zpátky) kolovalo jako vnitřní sdělení z ředitelství. Bylo označeno jako velmi důležité...