Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ATI ovladač

Zdravím, nedávno jsem musel přeinstalovat windows a po přeinstalování mi nefunguje ovladač k ATI grafické kartě, vždy po nainstalování tohoto ovladače mi naběhne jakoby nouzový režim a nejde se toho nijak zbavit, jedině opětovnou přeinstalací windowsu. Nevím co s tím, zatím sem tam nechal to, co mi našlo samotný XP-čko, takže mi alespoň Windows běží v plném rozlišení, ale žádnou hru nerozjedu. Prosím poraďte, předem díky.

Ta karta může být celkem oprávněně utahaná. Zkuste ještě ovladač z webu ATI (resp. AMD) a když ani to nepomůže, vypněte počítač, vyndejte kartu, zapalte svíčku, zatáhněte závěsy a patnáct minut nad ní tančete, odříkávajíce mantru: "Drahý čínský výrobku, přeci nechceš do škopku".
Poté jí vezměte, otřete její kontakty lihem (jasně, slivovice taky může být, ale opatrně s ní, ať něco zbude na zapíjení žalu) a vraťte ji do PC. Zapněte PC a počkejte, jestli naskočí barvy tak, jak mají.

Neznalost neomlouvá. Například absence via4in driveru nebo siagp driveru (podle toho jakou máš desku) tohle může způsobovat. Jinak grafiku instaluju vždycky poslední a nejlépe si předtím udělám bod obnovení. Vhodný a nejpravděpodobvněji chodící bude ovladač 5.11 nebo 5.12 - pokud bys to hledal na netu...

Vždy napřed po přeinstalaci Windows nainstaluj co nejnovější ovladače k desce,
pak zbytek. Ovladače ke grafice si nejlíp stáhni ze stránky výrobce karty.
Zkus vynechat Catalyst Control Center, doinstalovat ho můžeš vždy.
BTW, před instalací ATI ovladačů nainstaluj co nejnovější DirectX:

directx9