Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc s windows xp.. nezapne se bez cd s instalackou

Koupil jsem si novy HDD ( pouzity) a po naformatovani a instalaci windows mi to po kazdem spusteni pc pise DISK FAILURE a nepokracuje to dal, v biosu uz jsem zkousel vsechny moznosti spusteni, i samotny hdd bez niceho dalsiho a nic. Jedinna moznost jak to spustit je nastacit CD jako prvni jednotku bootu a pockat nez se zepta na to abych spustil libovolnou klavesou z cd .. to kdyz zmizi normalne se zapne win z hdd. Vi nekdo co s tim?

Mas ho nastavit na MASTER (resp. single, alone), mas ho mat na konci kabla, mas si v BIOSe nastavit bootovanie z HDD, potom to bude fungovat. BIOS ho musi zobrazit ako master, inac to nastavujes blbo.

BTW. pokial to je SATA disk tak strc ho do prveho konektora dosky SATA 0 alebo 1 proste najnizsie cislo, neprepajaj na SATA disku ziadne prepojky. a v BIOSe si patricne nastav bootovanie zo SATA.
Ak mas v PC viac diskov tak ten nepotrebny odpoj a nainstaluj Win nanovo.

P.S> ako mas prepojit prepojky je nakreslene na nalepke na disku.
Ak je to PATA tak kabel musi byt 80zilovy a spravnou stranou (farebne odlisenou, zvycajne tou dlhsou) v zakl.doske

P.S.2. ak nevies co to je PATA tak PATA je toto Parallel_ATA
a SATA je toto Serial_ata

PODLA OBRAZKU NA DISKU
prepojky su vedla kabla.

P.S> nastavujes ho na polohu SINGLE (ALONE), casto je zhodna s polohou master ale nie vzdy, a ak je disk samotny na kabli, musi byt na konci kabla. Kabel musi byt 80zilovy (ked to nerozoznas hned mozes si tie zily zratat)

P.S.2> a v BIOSe si uz konecne nastav spravne poradie bootovania (Boot order), daj si tam do toho zoznamu aj HDD.