Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP nenajíždí

Zdravím,

dneska jsem zapla comp a neustále se mi restartuje, aniž by najel Windows. Ukáže se jen obrazovka jakým způsobem chci comp spustit (nouze, běžně atd.), ale nic z toho nefunguje, pořád dokola se restartuje. Na internetu jsem našla spoustu takovýchto problémů, ale řešení mi nepomáhajít (teda aspon ty, co jsem chápala). nejsem totiž nějak znalá v tomto oboru. když jsem si chtěla znova nainstalovat Windows, tak mi akorát najelo, že jestli to chci instalovat nebo spustit nějakou konzolu, ale ať dám cokoliv, sekne se to a nic víc se neděje.
Takže v podstatě jediné co s tím můžu dělat je mačkat o velké tlačítko na compu.

Proto bych chtěla požádat o radu, kterou bych aspon trochu pochopila a mohla realizovat. Díkes

Ked tam uz bola spustana opravna instalacia tak je mozno uz ta instalacia na disku uplne dodrbana a je nutne spustit uplne novu instalaciu (nie opravnu). Obrazkovy navod vid napr. sekcia clanky. Na otazku ze ci opravit instalaciu treba zmacknut Esc a vybrat oddiel a spustit novu instalaciu (najprv skus zvolit NEformatovat, nech si nezmazes vsetky svoje data).

Najprv ale by bolo dobre napisat ze co bolo s tym PC robene naposledy ked este fungovalo. Ak je Win na SATA disku, tak by bolo dobre najprv skontrolovat BIOS, polozku SATA mode, ci neni na AHCI, ak ano skusit prepnut na mod IDE (je mozne ze zdochla knoflikbaterka a sa to prenastavilo). Prip. aj skontrolovat ze ACPI je na Enabled.

P.S> ak nejde ani uplne nova instalaia Win tak je v haji niektory HW komponent.

no chtěla jsem předtím úplně novou instalačku, nevadí mi, když se mi data smažou (většinu mám jinde), ale prostě mě to ani nepustí k tomu, jestli chci úplnou, s formátováním nebo ne..prostě když dám CD najede, jeslti chcu začít nějakou instalace nebo konzolu a když dám instalaci, tak se začne něco prověřovat (něco s atapi) a i kdybych to nechala hodně dloho, tak to furt prověřuje.

jinak jsem se podívala do Biosu, ale nevím, jeslti je na SATA disku, ale žádnou z těch položek výše jsem ani nenašla.
naposledy jsem instalovala zkušební verzi Officu 2007, sice to bylo trochu zpomalené, ale ani po restartech se mi comp normálně spustil. pak jsem ho vypla a už to nešlo.

Zrejme, ako spomína kolega, informácia, čo tomu predchádzalo,
resp. bol dovtedy PC plne funkčný - bez akejkoľvek závady? - je dôležitá.

.

Ja by som - na Vašom mieste - z tej ČB ponuky, kde je safe mode/nouzový režim - vybral ako prvú:
Posledná známa funkčná konfigurácia.

Ak by nešlo toto, ani nouzový režim,
pristúpil by som k CD WIN.
A ako prvý pokus by som spravil Repair/Opravná (čiže pri zachovaní existujúcich dát).
Ak by to nepomohlo,
pristúpil by som k novej Úplnej inštalácii (ale s predchádzajúcim prekopírovaním dát z HDD
na externý nosič, druhý HDD, atď. - pomocou CD/flash s externým systémom SLAXom, UBCD, Knopix, atď.)

Je možné,
že ste postupovali správne, ale ste sa dali trochu zmiasť - pri použití inštalačného CD s WIN - v momente, keď Vám ponúkal inštaláciu
(a tu sa mnohí zľaknú, že už je to posledný krok k Úplnej inštalácii, a nepokračujú - z obavy, že stratia svoje dáta).
Pritom, možnosť tzv.Repair/Opravná alternatíva (so zachovaním dát) je až za týmto krokom.
A teda aj voľba: Úplná alebo Opravná.
Záver: pri prvom opýtaní sa, či chcete inštalovať - dajte súhlas,
keďže voľba alternatív nasleduje až po tomto kroku.

(Inštalácia má v sebe toľko "inteligencie", že ak sa nachádza na HDD systém, už Vám ponúkne možnosť jeho opravy.)

těsně před tím jsem instalovala zkušební verzi Officu 2007, sekalo se to, ale po restartu se to normálně zaplo. až jsem comp vypla a zapla asi tak za den, tak už ani ň.
ani nouzový režim ani poslední známá konfigurace mi nepomohla, pořád se to vrací - vždycky jako by chtělo najet to okno Windows, jak to nabíhá ale jen tak na jednu až dvě sekundy a pak zas nic.
no už předtím jsem zkoušela novou instalačku, ale nedojde to ani ke kroku, jestli to chcu zformátovat, nebo ne. prostě se to sekne když to prověřuje něco s atapi. (co se týče dat, mám je dané jinde) kdybych se dostala k volbě úplná nebo opravna tak bych dala uplná, jenže k tomu se ani nedostanu.

Tažko na diaľku. Ale, ak dokázali zo zeme "amíci" na sonde na Marse vymeniť chybný SW,
tak asi netreba na zemi zúfať.

- pokiaľ ide iba o samotnú inštaláciu, začal by som pochybovať o optike - a preveril by som si to externým systémom (už som spomínal ich typy), čím by som vyskúšal jej funkčnosť, nezávisle na HDD.
Domýšľam si, že máte Windows XP.

(Apropo Office 2007 - verím, že máte tam SP2, preň je to min.požiadavka. A zase iba predpokladám, že máte PATA HDD.)

- potom, ísť od grundu - preveriť bios - a dať tam štandardnú/default konfiguráciu biosu (ak tam je, optimalizovanú nie)

To je asi všetko, čím by ste preverili SW alternatívu.
(Existujú rôzne utility na CD, ako HDD Regenerator alebo Partition recovery - obnoví poškodenú partíciu, MBR, tabuľku, boot sektory, atď., ale, ak Vám to - ako píšete - ani poriadne nespúšťa CD, je táto alternatíva asi zbytočná.)

.

Takže potom asi ostáva len venovať sa HW.
Zdroj, RAM, káble: napäťové > do PC, zo zdroja > na mainboard a drives, a dátové.

Nezabudnúť na zdravý sedliacky/selský rozum - common sense,
a ak máte HW alternatívy, skúsiť - pre určenie chybnej súčiastky - vylučovaciu metódu.
Nahrádzaním. Resp. odskúšaním na inom PC.

(Dúfam, že nemáte SATA disk. Informácie ste neposkytli skoro žiadne.)

nedává to moc smysl, že nepokračuje ani přeinstalace.
otevřít pc a prozkoumat že jsou dobře zaražené všechny kabely k diskům.
zkusil bych vytáhnout jednotlivé ramky, nechat vždy jen jediný modul - jestli se pc rozběhne.

po testu funkčnosti ram - pro jistotu i memtestem - by se dalo uvažovat o kontrole disku příkazem chkdsk, třeba z konzoly zotavení. nebo disk vytáhnout, a nechat ho otestovat v jiném pc.