Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram DDR3 vs AMD nForce720D

Zdravím,
Skladám si PC a narazil som na nečakaný problém s RAM DDR3, chcel by som kúpiť 4GB modul RAM Zeppelin DDR3 1333Mhz gold za 2747czk, ktoý som našiel na strankach alza.cz , kde je ale na záver popisu poznámka: „vzhledem k osazení chipů 8x256M, je model určen pouze pro chipset P55“, ja mám AMD 910e 2,6Ghz v doske AsRock M3N78D chipset nForce 720D s AM3, takže na AMD doskách nepobežia? iba na inteli s chipsetom P55 ?
Na stránkach vyr. dosky je malo podporovaných modelov a zeppeliny žiadne, je třeba pri hladaní sledovať aj vhodnosť k chipsetu dosky alebo je to len výnimka? U ramiek DDR2 som to nikdy neriešil bežali mi jak u AMD tak aj Intelu a viacerých chipsetoch. Na alze sa ktomu behom týždňa nevyjadrily.
Díky za odpoved.

Jake kapacity si kupil? Jake presne moduly? (presne oznacenie z nalepky)
Nastavil si v BIOSe spravne napatie (ak potrebuju viac ako 1,5V)?

Co to znamena presne "nejdu zapojit"? Co nefunguje?

BTW. kazdy chipset resp. memory controller (u AMD v CPU) a aj kazdy BIOS (kedze BIOS musi nastavit memory controller podla modulov) ma obmedzenia na organizaciu chipov na moduloch, a aj na kapacitu modulu. Preto neni dobre kupovat uplne maximalne alebo obskurne RAM ptz to memory controller alebo BIOS nebude poznat, hlavne ak je starsi. Niekedy pomoze upgrade BIOSu, ak je novsi pre tu dosku (na webe asrock)