Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD - náhlý pokles zdraví a výkonu

Zdravim,
po reinstalaci winu jsem podle programu active smart 8 zjistil, ze zdravi a vykon jednoho z mých harddisku (ten na kterem win neni) klesl asi o 30% a jelikoz byl novy tak me to dost udivilo. Chci se tedy zeptat (asi za mesic a pul budu win reistalovat znovu), jestli je lepsi pri reinstalaci ten HDD odebrat a pak po znovunaistalovani winu zase pridat a vubec jestli je to mozne, ze by to mohla zpusobit zrovna ta reinstalace? Diky

Já bych se zachoval následovně, zjistit něco podobného:
- veškerá data (kromě zbytných) zálohoval, jako obvykle, že...:-)
- začal bych od předmětného disku hledat paragon
- sledoval bych disk, případně ho prověřil jiným nástrojem, aby byla na 100% vyloučena chyba programu
- vypnul pc a šel na :beer: