

jakou grafickou kartu?
Dobrý den,
hodlám si kupovat nové PC, nerozumim tomu zase tak, abych si komp sestavil sám, takže mi to sestaví v obchodě.
O procesoru a paměti představu mám, základní desku a zdroj mi budou muset poradit tam, stejně tak nějakej HDD a DVD-ROMku, ale potřeboval bych poradit ohledně grafické karty.
Jelikož nemám přehled, zajímala by mě, jakou byste doporučili v poměru cena/výkon. Nechci jít přes 20 000, takže proto. Preferuji nVidii. Nějaká aby byla schopná rozjet současné hry na plné detaily (COD6, GTA4, PES 2010, Far Cry 2, Crysis atd..)
dekuji moc
u nvidie moc na výběr nemáš. Staré střepy nemá smysl kupovat, GT200 řada se už doprodala a GT400 řada je jednak příšerně drahá a pak výkonově asi 1 rok za konkurencí.
Pokud stavíš levné PC do 20000Kč, tak ti na grafiku moc peněz nezbude - teoreticky by ses měl vlézt do rozpočtu s HD5770, se kterou se už dá i slušně hrát. Stejně tak je to jasný vítěz souboje cena/výkon, kdy tato karta je cca 5-10% pod výkonem HD4890, navíc má velmi dobré provozní parametry, takže není třeba investovat velké prostředky do budky, zdroje a chlazení (vystačíš si bohatě s CM Elite 33x a 450W Seasonicem, bez přídavného chlazení budky, jen s tím zadním tažným venťákem). PC bude i celkem tiché..
mam ji, díky za radu
je tam výstup na RGB kabel? To by měl být asi skoro u každé že?
Jestli máš na mysli vga výstup tak záleží na konkrétním modelu. U některých je nativně na pcb, u jiných lze řešit pomocí redukce.
http://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-h d-5770-1gb-ddr5/galerie/?obrazek=a27bc944d9a591d22 71e96ea7fefa573
potřebuju, aby tam šlo tohle, to tam teda asi nepůjde.
vga.jpg
po jaké redukci se mam teda ptát? kolik zhruba stojí?
díky
Redukce bývá dodávána většinou v balení, když ne tak se ptej po redukci z DVI na VGA stojí asi 80 korun
Redukce bývá v příslušenství s kartou, lze ji ale dokoupit i zvlášť třeba pro další monitor.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=2267 0
díky moc
Ty chceš PC za 20 tisíc a zároveň rozjet GTA4 na plné detaily?
No tak na to zapomeň. Na plné detaily (opravdu plné!) potřebuješ vysoce taktované čtyřjádro a nabušenou GK s 1,8GB VRAM.
Pokud teda těch 20k neplatí JEN na grafiku, to by potom bylo pochopitelně jednodušší
no tak sem to možná s těma detailama trochu přepískl. měl sem komp od roku 2001-2006, poslední dva roky se skoro nic nedalo hrát.Teď mam od 2006-do teď a poslední 3 roky když už rozběhnu nějakou hru, tak max 800x600 a min. detaily. Takže bych si rád zahrál, aby to nějak vypadalo a zároveň aby mi komp ty 2 roky zase vydržel. GTA4 je super náročné, to na plný bejt teda nemusí...
Grafiku poradit nedokážou? IMHO nVidia teď nemá nic, co by stálo za nákup. Takže nějakou ATI 57xx nebo 58xx, aby ses vešel do té sumy.
samozřejmě že dokážou, ale ta grafika je hodně důležitá, tak aby mi tam nedali nějakej šunt, přece jenom na DVD-ROMce zase tolik nezáleží
Co zbude po nákupu ostatního hardware, vrazíš do grafiky.
Ono by nebylo na škodu sem připsat, jaký procesor jsi vybral a taky kolik peněz ti na tu grafiku vlastně zbylo. Jinak u nVidie už pěknejch pár měsíců solidní grafiku za rozumný peníze neudělali, takže tam si asi nevybereš.