Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovenie suborov z vymazaneho oddielu

Zdravim Nechtiac som vymazal oddiel pri instalacii windowsu na ktorom som mal asi 200Gb dat. Teraz mi ho vo windowse nezobrazuje a teda nemozem pouzit napriklad restoration. Ako postupovat ? vytvorit z toho volneho miesta novy oddiel ktory rychlo sformatovat na ntfs a hladat v nom ? alebo su tie data nenavratne stratene ?

nic som nezapisoval jasnacka ze vobec nic Potrebujem len obnovit ten oddiel ale tak aby mi neprepisalo tie subory S recuou pod windowsom mi to nenajde lebo ta hlada len uz vytvorene oddiely ale tym ze som to vymazal tak teraz vobec vo windowse nezobrazuje tu oblast.
Nechem o to prist. Nesu tam sice zivotne dolezite veci ale tak chcem to obnovit urcite

Páni Ťa vedú dobrou cestou,
a nepodliehaj panike.
(Svojho času som tu bol zosmiešňovaný, ak som napísal, že prečo treba mať veľkosť partícií múdro zvolenú - vo vzťahu k neskorším operáciám na nich.)

Okrem už spomenutého TestDisku, je alternatívou aj utilita Active@ - PARTITION RECOVERY - obnoví partíciu, ale aj vytvorí back-up MBR, tabuľku partícií, boot sektory - a aj ich obnovenie,
a UNERASER - obnoví vymazané súbory a adresáre na FAT a NTFS (má aj Disk View).

Ale momentálne nepreskakuj - a dokonči TestDisk.

Vedú Ťa dobre.
Dvakrát meraj a raz rež.

mám podezření že testdisk umí i obnovovat smazané soubory. a obávám se, zda nenechal dělat něco takového na aktuálním (nezformátovaném) oddílu - detekce různých partition přece nemůže trvat tak dlouho.
já ho pouštěl jednou v životě, ale půl dne jsem u něho netrávil.
čili jestli to vypsalo nakonec hromadu obrazovek ale nic se ještě na ten disk neobnovilo, furt to stojí za záchranu - dát lepší volbu nebo nějaký jiný program, co jste tu zmínili.