Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak moc se má zahřívat subwoofer u 2.1?

Chci se zeptat jak je to s teplotou subwooferu když hraje. Já mám Genius SW-F 1500 a bratranec Emgeton iXSOUND11. Oboje to jsou low-end plasťáky. Ten můj subwoofer má zezadu žebrování a i když ho tu teď už asi 15 minut smažim, tak je jen lehce vlažný. Emgeton se při hlasitosti vyšší jak asi 10% vzadu rozpálí (teplota už dál nenarůstá). Jsou ty jeho na reklamaci, nebo je to takhle normální?

Hřeje se každej zesilovač, nějaké ztráty tam jsou. O to více, když je to levný šunt. Můžeš zkusit na to vylít tekuté helium, třeba pak bude ten zesilovač supravodivý a nebude se hřát vůbec :-D. Taky záleží na tom, jestli není poddimenzovaný chladič. Nemůžeš dát 100g chladič na zesilovače 1000W RMS