Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá sa z obrázku vystrihnúť menší obdlžnik z väčšieho obdĺžnika?

Aby som objasnil svoju otázku: Niekto si robí nožničkami výstrižky z časopisov. Nie vždy sú výstrižky iba štvorcové či obdĺžníkové. Existuje nejaký program, ktorý by toto umožňoval urobiť aj s obrázkami resp. PDF súbormi? Napríklad chcel by som odstrániť čiže vystrihnúť menší obdĺžnik v dolnom ľavom rohu. Neviem, či existuje také čosi alebo je to iba moje číre fantazírovanie v oblasti IT...

Je to zrozumiteľné?

S pozdravom

JH

No, pokiaľ som pochopil správne, v zásade existujú obrázkové formáty, ktoré podporujú aj nepravidelné tvary, (resp. priehľadné pozadie takže to aspoň tak vyzerá), napríklad psd (natívny formát photoshopu) alebo tiff, png či gif. Ide ale o to, čo s tým chceš robiť ďalej. Aj pdf sa napr. vo Photoshope dá otvoriť a orezať podľa potreby, ale len ako obrázok.

napríklad psd (natívny formát photoshopu)

Mám za to, že *psd není žádný grafický formát, nýbrž "rozdělaná práce v Photoshopu".
Aby z toho byl obrázek, musí se to uložit v nějakém grafickém formátu. Příklad: Zkus si *.psd vložit třeba do dokumentu Wordu aby se zobrazil jako obrázek. To už by mohl být grafický formát snad i *.X3D (v tom si to ukládá Xara 3D - ale aby to byl obrázek, musí se to vyexportovat).

No, dovolím si trošku nesúhlasiť. Síce ma dodnes nenapadla taká zvrhlosť ako vkladať psd do Wordu, podľa mojich skúseností však každý slusnejší prezerač/editor (Irfan, Acdsee, Xnview.....) psd bez problémov zobrazí. Ešte aj lister v Total Commanderi mi psd-čka otvára bez problémov, takže si stojím za tým že psd grafický formát je :-)

Ale asi len máme rôzny názor na to čo je graf. formát, pretože z môjho pohľadu aj to X3D je grafický formát (pretože obsahuje grafické dáta), aj keď ho okrem Xary nič iné neotvorí.